Xbox w ostatnich miesiącach nie sprzedawał się najlepiej. Mimo tego usługi firmy wygenerowały ogromną kwotę

Xbox Game Pass Xbox Series X

Microsoft opublikował wczoraj najnowsze wyniki finansowe za zakończony jakiś czas temu kwartał roku fiskalnego 2022. Raport obrazuje bardzo interesujące informacje, według których spadki sprzedaży konsol Xbox faktycznie są całkiem spore, nie przeszkodziło to jednak firmie osiągnąć całkiem wysokich zysków płynących z dystrybucji swoich usług.

Usługi abonamentowe Xbox z konkretnym wzrostem przychodów względem poprzedniego kwartału

Zgodnie z udostępnionymi informacjami Microsoft wygenerował w ostatnim kwartale około 3,59 mld dolarów zysków, co w wartościach procentowych jest wynikiem o 4% niższym niż w poprzednim okresie. Wynik ten okazał się nieco wyższy w stosunku do oczekiwań wysnuwanych przez zarząd firmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sektor związany z usługami, a więc z abonamentem Xbox Game Pass zanotował zauważalny wzrost przychodów, a dokładniej o 3% względem poprzedniego kwartału. Przychody z tytułu opłacania subskrypcji Xbox Game Pass i Xbox Live Gold osiągnęły już około 1 mld dolarów zysków. Wynik ten również pozytywnie zaskoczył, bo szacunki włodarzy Microsoftu były znacznie niższe.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez użytkownika DomsPlaying rezultat ten pozwolił działowi Xbox wygenerować „drugi najlepszy trzeci kwartał w historii”.

Jednocześnie nie sposób wspomnieć o sporych spadkach, które Xbox odnotował w segmencie związanym ze sprzedażą konsol. Firma potwierdziła, że ich sprzęt do grania sprzedawał się o 30% gorzej niż w poprzednim kwartale.

Przeczytaj też: Mody do FS 19

Patrząc ogólnie na zebrane statystyki, wynik ten faktycznie jest niczego sobie i przynajmniej pod kątem zysków z usług firma może mieć powody do zadowolenia. Martwić może jednak kwestia sporego spadku sprzedaży konsol Xbox, który faktycznie jest bardzo zauważalny.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.