Xbox z rewelacyjnymi wynikami kwartalnymi! Wszystko za sprawą Starfield i Xbox Game Pass

Xbox Series S Series X

Microsoft od pewnego momentu zapowiadał, że 2023 rok ma być pod względem wielkich premier jednym z ważniejszych okresów w historii firmy. Świadczyć o tym miała m.in. premiera najbardziej wyczekiwanego RPG-a od Bethesdy, jakim jest Starfield. Widać, że działania Microsoftu zaczęły przynosić efekty i to wyjątkowo zadowalające.

Kolejny raport finansowy udowadnia, że Xbox stawia zdecydowanie bardziej na usługi niż sprzęt

Xbox Series X
Xbox Series X

Microsoft zdecydował się opublikować raport finansowy za pierwszy kwartał roku finansowego 2024 i ma zdecydowanie powody do zadowolenia. Łącznie dział Xboxa wygenerował dla firmy 3,9 miliarda dolarów przychodów, co samo w sobie jest najwyższym wynikiem osiągniętym przez dział gier giganta z Redmond. Dodatkowo jest to rekordowy rezultat w tzw. kwartałach nieświątecznych.

Mowa więc o wzroście o 9% w skali rok do roku, co w głównej mierze jest zasługą zwiększonego zainteresowania Xbox Game Pass oraz premierą Starfield. W końcu najnowsza produkcja Bethesdy od sierpnia do września była jedną z najbardziej popularnych gier na rynku.

Xbox logo
Xbox

Okazuje się, że jednym z najważniejszych czynników, który napędzał przychody dywizji gier, okazał się Xbox Game Pass i przychody z zawartości i usług.

Jednocześnie w kwestiach sprzedaży sprzętu Microsoft nadal nie ma zbyt wielu powodów do zadowolenia. Kolejny kwartał z rzędu dywizja sprzętowa zanotowała spadek przychodów o 7%.

Przeczytaj też: Najlepsze tanie gry na Steam

Wychodzi więc na to, że strategia obrana przez Microsoft się sprawdza i nawet jeśli sprzętowo mowa o pewnych spadkach, tak kwestia gier i usług stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. Zastanawiać może tylko, jak będzie się to sprawdzać w nieco dłuższej perspektywie czasu. Na pewno warto bliżej przyglądać się poczynaniom giganta z Redmond.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.