Xbox zawitał do Las Vegas! Microsoft reklamuje konsole na powierzchni 54 tys. metrów kwadratowych

Xbox The Sphere Las Vegas

Wraz ze zbliżającym się okresem świątecznym Microsoft stara się dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Wczoraj zaprezentowano nową kampanię reklamową pod hasłem „Wake Up and Dream – Power Your Dreams”, jednak gigant z Redmond nie ograniczył się tylko do materiału filmowego. Do promowania konsol Xbox Series X|S wykorzystano także wyjątkowy obiekt w Las Vegas.

Xbox na The Sphere w Las Vegas. Microsoft zdecydował się na unikalną formę reklamy

The Sphere to wyjątkowe miejsce na mapie Las Vegas. Obiekt mierzący 112 m wysokości i 157 m szerokości w całości otoczony jest panelami LED. Wykorzystywane do celów marketingowych ekrany zajmują powierzchnię 54 tys. m2. Na tak unikalną formę reklamy mogą pozwolić sobie wyłącznie najbogatsze przedsiębiorstwa, ponieważ tygodniowa kampania kosztuje aż 650 tys. dolarów!

Amerykanie mogą już na żywo podziwiać przygotowaną animację. W pierwszej kolejności oczom widzów ukazuje się charakterystyczne logo marki Xbox, które następnie odsłania najważniejsze gry dostępne na konsole Xbox Series X|S. Wśród nich znajdziemy Starfielda, Hellblade 2, Forzę Motorsport oraz rodzimego Cyberpunka 2077.

Przeczytaj także: Najlepsze gry na nudę

Warto podkreślić, iż to pierwszy przypadek wykorzystania The Sphere przez branżę gamingową. Kampania reklamowa robi duże wrażenie, więc możemy być pewni, że w przyszłości zobaczymy więcej podobnych akcji marketingowych.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.