Xbox Series S będzie potężniejszy. Microsoft uwalnia dodatkową pamięć RAM

Xbox Series S

Xbox Series S to budżetowa konsola Microsoftu, która mimo wszystko radzi sobie w grach bardzo dobrze, czego doskonałym przykładem jest test wydajności Bright Memory Infinite. Tak się jednak składa, że Amerykanie zamierzają ulepszyć swój sprzęt, aby był on jeszcze wydajniejszy i dawał deweloperom większe pole do popisu. Nic, tylko się cieszyć!

REKLAMA

Wydajniejszy Xbox Series S staje się faktem

Najnowsza aktualizacja GDK

Microsoft udostępnił nową aktualizację dev-kitów dla deweloperów, która uwalnia „setki megabajtów pamięci” w Xboxie Series S. Z umieszczonego wyżej wideo można się dowiedzieć, że uaktualnienie daje twórcom większą kontrolę nad pamięcią, co może się przełożyć na większą wydajność w określonych warunkach.

Przeczytaj też: Wszystko o NVIDIA DLSS

Co więcej, w aktualizacji Microsoft rozwiązał też problem przypisywania wirtualnych adresów grafiki — teraz jest zauważalnie szybciej. Dzięki opisanym ulepszeniom tworzenie gier na Xbox Series S powinno stać się nieco prostsze, bo tak jak wspomniano — deweloperzy mogą liczyć na większą swobodę w zarządzaniu pamięcią. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki, że z czasem zobaczymy realne owoce działań Microsoftu w postaci lepszej wydajności gier na tytułowej konsolce.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!