Xbox Series S czy PC? Policzyliśmy, ile złotych kosztowałoby złożenie komputera o podobnej mocy

Xbox Series S Carbon Black

Czasem niektórzy z deweloperów są zdania, że Xbox Series S hamuje rozwój ich gier. Z drugiej strony to doskonała, budżetowa opcja dla graczy. Potwierdza to też porównanie cen – złożenie komputera o podobnej mocy kosztowałoby nas sporo drożej, niż zakup tańszej konsoli Microsoftu.

Złożenie komputera czy Xbox Series S – co byłoby tańsze?

Xbox Series S
Xbox Series S

Odpowiedź na pytanie o koszt, jaki musielibyśmy ponieść za złożenie komputera równego mocą Xboxowi Series S, poznaliśmy dzięki dziennikarzom GamingBolt. Zainspirowani tym świetnym tekstem postanowiliśmy więc zebrać podane w nim podzespoły i przełożyć je na polskie ceny. Wszyscy z nas zdają sobie przecież sprawę, że zazwyczaj wszelkiego rodzaju elektronika potrafi być nad Wisłą sporo droższa.

Ważna uwaga: przy wycenach dostępnych produktów kierowaliśmy się Ceneo i najniższą ceną nowego sprzętu. Pod uwagę wzięliśmy tylko zaufanych, ogólnokrajowych sprzedawców.

Nazwa podzespołuCena
Procesor Intel Core i5-12400F689 zł
Karta graficzna AMD Radeon RX 5500XT1248 zł
Płyta główna Gigabyte H610M S2H V2359 zł
Pamięć RAM 2×8 GBok. 165 zł
Dysk SSD Samsung 980 PRO 1 TB398,99 zł
Obudowa Antec NX200Mmin. 237 zł
Zasilacz Thermaltake Toughpower 600W 80 Plus Gold355,34 zł
Razem:ok. 3452 zł

Bez systemu oraz akcesoriów wychodzi nam więc mniej więcej 3452 zł. Dla porównania Ceneo podaje, że Xbox Series S z zaufanego źródła kosztuje obecnie 1399 zł.

Różnica wynosi więc około 2053 zł na korzyść Xboxa Series S. W tym miejscu warto zaznaczyć, że poszczególne podzespoły można zakupić taniej z drugiej ręki. My podaliśmy „sklepowe” kwoty, którymi sugeruje się większość standardowych użytkowników.

Zobacz też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup Xbox Series S

Niemniej warto zaznaczyć, że niezależnie od sposobu zakupu podzespołów, te i tak będą droższe od Xboxa Series S. Zdecydowanie konsola ta jest więc świetną opcją dla osób, które poszukują sposobu na budżetowe granie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.