W tym kraju Xbox Series S podrożeje o 80%. Gracze mają ostatnią szansę na zakup konsoli w normalnej cenie

Xbox Series S

Wprowadzenie na rynek Xboxa Series S okazało się strzałem w dziesiątkę. Według danych z kwietnia 2022 r. niepozorna konsola stanowiła niemal 75% wszystkich sprzedanych Xboxów. Najnowsze doniesienia sugerują, że Microsoft planuje drastycznie podnieść cenę na jednym z rynków, co poważnie obniży atrakcyjność Xboxa Series S.

Brazylijczycy muszą się spieszyć. Xbox Series S niebawem znacząco podrożeje

Xbox Series S

Okresowy wzrost cen konsol nie jest niczym szczególnym. Zazwyczaj korekta powiązana jest z zauważalną zmianą kursów walut, a gdy sytuacja wróci do normy, to w sklepach również możemy zauważyć obniżki. Sytuacja, w jakiej znaleźli się Brazylijczycy, nie znajduje jednak odzwierciedlenia w wartości reala brazylisjkiego.

Jak podaje portal The Enemy, Microsoft niedługo dokona zmiany ceny Xboxa Series S 512 GB. Konsola miałaby podrożeć o blisko 80%, z 2000-2500 reali brazylijskich aż do 3599 reali brazylijskich (ok. 3032 zł). Oznacza to, że niewielki Xbox zrównałby się cenowo z PlayStation 5 Digital na tamtejszym rynku. Aktualnie nie wiadomo, czy podwyżki obejmą również wariant z dyskiem o pojemności 1 TB i Xboxa Series X.

Przeczytaj także: Ranking telewizorów 50 cali

Mimo że Xbox Series S jest świetną wyborem dla graczy z niższym budżetem, to entuzjazmu nie podzielają niektórzy twórcy gier. Niedawno informowaliśmy o problemach, jakie studiu Remedy sprawiło dostosowanie Alana Wake’a 2 do ograniczonej mocy obliczeniowej tańszej konsoli.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.