Xbox Series S bije popularnością Series X na głowę! Tańszą konsolę wybrało aż 75% graczy

Xbox Series S Series X

Xbox Series S jest krytykowany, ale koniec końców wyszło na to, że zdecydowanej większości graczy ta platforma przypadła do gustu. Okazało się bowiem, że odpowiada za zdecydowaną większość sprzedaży konsol Microsoftu. Dane na ten temat pochodzą z dokumentów, które wydostały się do internetu za sprawą ostatnich przecieków.

Konsole Xbox – Series S wybrało 75% klientów

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Wychodzi na to, że pomysł z tanimi konsolami do grania wypalił. Przekonaliśmy się o tym za sprawą sukcesu Nintendo Switch, Steam Decka i… ostro krytykowanego Xboxa Series S.

A to dlatego, że zgodnie z ostatnimi informacjami Xbox Series S stanowi o aż 74,8% sprzedaży konsol Microsoftu. Co za tym idzie, potężniejszy Xbox Series X został wybrany przez jedynie 25,1% z tych, którzy postawili na „Zielonych”. Pozostałe 0,1% należy natomiast do Xboxa One.

Xbox Series X S - podział sprzedaży według konsol
Xbox Series X|S – podział sprzedaży według konsol. Źródło: IGN

Jak podaje IGN, powyższe dane pochodzą z kwietnia 2022 roku. Pewne rzeczy mogły więc ulec zmianie, ale raczej nie powinniśmy spodziewać się, że w tak krótkim czasie Xbox Series X przegonił w popularności swojego tańszego odpowiednika.

O całej sprawie dowiedzieliśmy się z wycieku, który wydarzył się wczoraj. Przypomnijmy, że ktoś z Microsoftu przesłał sądowi błędne pliki, które następnie stały się publiczne. Całość dotyczyła rozprawy przeciw FTC, a jej przedmiotem było przejęcie Activision Blizzard.

Co za tym idzie, internet dowiedział się rzeczy, których nie powinien. Wystarczy wymienić, że przeciek obejmował takie kwestie, jak Xbox nowej generacji, odświeżona edycja Xboxa Series X Brooklin czy rewelacje w sprawie potencjalnego handhelda.

Zobacz też: Telefon do 500 zł

Wracając do tematu, całość może nieco wywrócić sprawy do góry nogami. Wiele osób miało obawy, że Microsoft ugnie się pod ciężarem krytyki i zrezygnuje ze wsparcia Xboxa Series S. W takim wypadku to raczej jednak niemożliwe.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.