Xbox Series S to „ziemniak” – tak twierdzi jeden z deweloperów serii Batman Arkham

Batman Arkham Xbox Series S

Konsole dziewiątej generacji reklamowane są przede wszystkim swoją ogromną wydajnością, która ma umożliwić płynną rozgrywkę w najwyższej jakości i jak największej liczbie klatek na sekundę. Prym w tym zdaje się wieść Microsoft z Xboxem Series X, który na papierze faktycznie jest najmocniejszym dostępnym sprzętem tego typu. Ta sama firma jednak sprzedaje o wiele słabszą konsolę, która — w opinii jednego z deweloperów — będzie w przyszłości odpowiadać za wiele problemów przy tworzeniu bardziej wymagających graficznie gier.

Deweloper z Rocksteady Studios twierdzi, że Xbox Series S to current-genowa konsola, która jest niewiele mocniejsza od Xboxów One

Xbox Series X|S
Xbox Series X i Xbox Series S

Lee Devonald, czyli jeden z deweloperów pracujących w Rocksteady Studios (studio odpowiedzialne za serię Batman Arkham) sądzi, że winę za zahamowanie rozwoju grafiki obecnej generacji ponosić będzie Xbox Series S. Stwierdzenie to padło w kontekście rozmowy na temat Gotham Knights, które na konsolach oferować ma jeden tryb wydajności obsługujący jedynie 30 kl./s. Mężczyzna dobitnie określa ten sprzęt mianem „ziemniaka”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Devonald uważa, że istnienie current-genowej konsoli, która w rzeczywistości jest niewiele mocniejsza od sprzętu z poprzedniej generacji, sprawi w przyszłości sporo problemów deweloperom tworzącym na nią gry. Poza słabym układem GPU „eski” największą bolączką nowych Xboxów ma być polityka Microsoftu, która nie dopuszcza wydawania gier wyłącznie na XSX. Mężczyzna później zreflektował się i przeprosił za ton swojej wypowiedzi, tłumacząc, że napisał to, bo chciał stanąć w obronie atakowanych deweloperów Gotham Knights.

Przeczytaj też: Najlepsze gry RPG

Mimo tego słowa te sprowokowały do dość ożywionej dyskusji wśród graczy, którzy podzielili się na dwa obozy. Jedni uważają, że mężczyzna ma stuprocentową rację; drudzy zaś zauważają, że na ten moment WB Games Montreal to jedyne studio borykające się z tego typu problemami, a takie stwierdzenia są próbą znalezienia „kozła ofiarnego” dla rzekomego lenistwa deweloperów. A jakie jest Wasze zdanie na temat Xboxa Series S? Faktycznie hamuje rozwój, czy może określenie to jest mocno na wyrost? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.