Gracze nie chcą Xboxa Series X Brooklin. Powodem brak napędu

Xbox Series X Brooklin

Xbox Series X Brooklin to międzygeneracyjne odświeżenie konsoli, które wyciekło do sieci 3 dni temu. Sprzęt ma być pozbawiony napędu na fizyczne nośniki, co miałoby być zrekompensowane dyskiem o pojemności 2 GB. Nie wszystkim takie rozwiązanie przypadło do gustu.

Niechciany Xbox Series X. Graczom nie podoba się brak napędu

Grafika z prezentacją Xboxa Series X Brooklin, która pojawiła się w sieci, od razu przykuła uwagę graczy. Szczególnie fragment, który wspomina o „uroczym” cyfrowym wydaniu.

Chodzi rzecz jasna o to, że Xbox Series X Brooklin ma być pozbawiony czytnika płyt. Jak widać z powyżej zatytułowanego posta z Reddita, graczom niespecjalnie taki pomysł przypadł do gustu.

Argumentacja przeciwników konsoli bez napędu jest dosyć rozsądna. Wspominają o m.in. wykorzystaniu swoich Xboxów jako czytników blu-ray czy możliwości zakupu używanych gier z portali aukcyjnych.

Z drugiej strony zwolennicy takiego rozwiązania wskazują, że już teraz większość sprzedaży pochodzi z cyfrowych sklepów. Na pewno jest to wygodniejsze rozwiązanie, ale niesie też ze sobą duże zagrożenie możliwości bycia „odciętym” od swojej biblioteki ulubionych tytułów.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Wydaje się więc, że warto, aby Microsoft jednak pozostawił graczom możliwość uruchamiania gier z fizycznych nośników. W ten sposób obydwie grupy fanów mogłyby być zadowolone z odświeżonej wersji Xboxa Series X.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.