Xbox Series X Digital ma powstawać! Microsoft podobno chce wypuścić mocną i tańszą konsolę bez napędu

Xbox Series X

Xboxy Series X|S ukazały się pod koniec 2020 roku, więc jeszcze trochę i wybiją im 3 lata obecności na rynku. W ostatnim czasie głośno jest o PS5 Pro, ale według najnowszych doniesień, Microsoft również ma szykować nową konsolę. Mówi się o Xboxie Series X Digital, czyli XSX bez napędu.

Xbox Series X Digital powstaje? Znany informator mówi o konsoli

Podcast Xbox Era

W najnowszym odcinku podcastu Xbox Era, znany insider Shpeshal Nick poinformował, że Microsoft planuje wypuścić na rynek Xboxa Series X Digital. Sprzęt ma być „Xboxem Series X bez napędu”, którego cena będzie prawdopodobnie niższa niż standardowego Xboxa Series X.

Nick wspomniał jeszcze, że w 2025 roku Amerykanie chcą też ujawnić „inny sprzęt” – mimo iż leaker nie sprecyzował, co ma na myśli, to zapewne możemy się spodziewać swojego rodzaju „Xboxa One X”, czyli czegoś w rodzaju Xboxa Series X Pro.

W kwestii Xboxa Series X Digital Spheshal Nick zaznaczył, że popyt na taką wersję sprzętu jest duży. Microsoft co prawda oferuje już Xboxa Series S bez napędu, jednak ta konsola jest znacznie słabsza od „X-a” – a wielu graczom zależy na sporej wydajności, ale na napędzie już niekoniecznie.

Tak czy inaczej, należy pamiętać, że dzisiejsze doniesienia to jedynie plotki, które mogą, choć wcale nie muszą się potwierdzić. Niemniej Shpeshal Nick ma na swoim koncie wiele trafnych leaków, więc jest spora szansa, że i tym razem jego wieści potwierdzą się w przyszłości.

Przeczytaj też: Najlepsze darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Xbox Series X

Co by nie mówić, Xbox Series X Digital jawi się jako sensowny sprzęt – Microsoft miałby wówczas pełnoprawną odpowiedź na PS5 Digital, wszak Xbox Series S zdecydowanie nią nie jest.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.