Xbox Series X|S może wkrótce uruchomić gry z PS3. Nowa aktualizacja otwiera potężne możliwości

PS3 Xbox

Chodzą słuchy, że PS5 wkrótce doczeka się wstecznej kompatybilności z PS5. Tymczasem być może jeszcze wcześniej gry z tej konsoli uruchomi inna platforma – i to od Microsoftu. Wszystko dzięki aktualizacji trybu deweloperskiego na Xboxach Series X|S.

Aktualizacja trybu deweloperskiego Xboxów Series X|S

Aktualizacja trybu deweloperskiego Xboxów Series X|S – Modern Vintage Gamer

Wydawałoby się, że wyłączenie możliwości instalacji niestandardowych aplikacji na Xboxach Series X|S zabije emulację na tych konsolach. Nic bardziej mylnego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Opcję tę nadal oferuje tryb deweloperski, przemyślany pierwotnie dla twórców w celu testowania aplikacji i gier na platformach Microsoftu. Gracze wykorzystują go również do uruchamiania emulatorów – dzięki temu już teraz Xbox jest w stanie uruchamiać m.in. programy emulujące PS2 czy Xboxa 360.

Wygląda też na to, że do listy tej wkrótce dołączy PS3. Wszystko za sprawą ostatniej aktualizacji trybu deweloperskiego, który wprowadza wsparcie dla Mesy (OpenGL / Vulkan).

Co za tym idzie, Xboxy Series X|S mogą teraz obsługiwać emulator PS3 – RPCS3. Teraz karty leżą więc po stronie twórców tego oprogramowania, a emulacja trzeciej konsoli Sony zagości również na Xboxach.

Bez wątpienia byłaby to bardzo intrygująca opcja. Obecnie biblioteka emulatorów na Xboxach i tak jest rozbudowana, ale włączenie do tej listy PS3 byłoby ogromnym przełomem.

Źródło: YouTube

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.