Konsole Xbox Series X|S od dzisiaj z oficjalnym wsparciem dla AMD FidelityFX Super Resolution 2.0!

AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 Xbox

Użytkownicy sprzętu Microsoftu najnowszej generacji mają się z czego cieszyć. Otóż właśnie potwierdzono, że konsole Xbox Series X|S otrzymały oficjalne wsparcie dla AMD FidelityFX Super Resolution 2.0. Jest to technologia, która zauważalnie poprawia płynność działania gier tak jak Nvidia DLSS czy GeForce Experience (w tym przypadku poprzez dopasowywanie ustawień graficznych do specyfikacji komputera).

Chcesz kupić 22 miesiące Xbox Game Pass Ultimate za ok. 150 zł? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Xbox Series X|S z obsługą AMD FidelityFX Super Resolution 2.0

Deweloperzy tworzący gry na Xbox Series X|S mogą już korzystać w swoich produkcjach z dobrodziejstw AMD FidelityFX Super Resolution 2.0. Wsparcie dla technologii zostało zaimplementowane w najnowszym wydaniu GDKX. Dotychczas FSR 2.0 było dostępne jedynie na komputerach PC.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić Steam ID

Zadaniem AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 jest zwiększanie liczby FPS-ów w grach przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości. Trzeba jednak zaznaczyć, że to, czy technologia zacznie być wykorzystywana na Xboxach Series X|S na szeroką skalę zależy tylko od deweloperów. Twórcy nie muszą integrować FSR 2.0 w swoich grach, ponieważ jest to zupełne opcjonalne — AMD nie ma w tej kwestii nic do powiedzenia, a Microsoft tym bardziej. Miejmy jednak nadzieję, że z czasem programiści na dobre przekonają się do tej technologii.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Dołącz do redakcji