Jak i gdzie sprawdzić Steam ID? Poradnik krok po kroku

Steam

Nie wiesz, jak sprawdzić Steam ID — swoje albo kogoś innego? Jeżeli odpowiedź na postawione pytanie jest twierdząca, to świetnie się składa, bo wszystkiego dowiesz się z niniejszego poradnika. Bez przedłużania, przejdźmy do sedna sprawy.

Jak i gdzie sprawdzić Steam ID?

Jak już wspomnieliśmy na początku, w tym tekście pokażemy gdzie sprawdzić Steam ID swoje lub kogoś innego. Najpierw skupimy się na pierwszej opcji, czyli odszukaniu własnego identyfikatora konta.

Własne Steam ID

Aby podejrzeć swoje Steam ID, wykonaj poniższe kroki.

  1. Uruchom aplikację Steam na komputerze.
  2. W prawym górnym rogu aplikacji kliknij na swój avatar Steam i z rozwiniętego menu wybierz opcję Szczegóły konta.
  3. Będąc na podstronie szczegółów konta, swoje Steam ID zobaczysz tuż pod nazwą użytkownika: KONTO [NAZWA UŻYTKOWNIKA]
Steam ID
Podgląd własnego Steam ID

Steam ID kogoś innego

Podejrzenie czyjegoś Steam ID jest jeszcze prostsze niż swojego. Otóż wystarczy wejść na profil Steam danej osoby w przeglądarce internetowej, a następnie spojrzeć na adres URL. Odnośnik będzie prezentował się w ten sposób:

  • https://steamcommunity.com/profiles/1234567891011121

Ciąg liczb po /profiles/ to właśnie Steam ID tego użytkownika.

Sprawdzanie Steam ID — podsumowanie poradnika

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak sprawdzić Steam ID, czyli unikalny kod każdego użytkownika platformy Valve. Mimo że większość osób nigdy nie będzie go potrzebowała, to czasami może się zdarzyć, że będzie on wymagany na niektórych stronach lub w aplikacjach.

Przeczytaj też: Jak pobrać Minecraft za darmo

Pod koniec warto wspomnieć, że na łamach naszego portalu znajdziesz też poradnik pokazujący jak zwrócić grę na Steam. Co więcej, wcześniej przedstawialiśmy jeszcze proces udostępniania gier na Steamie oraz odblokowywania rynku. Być może także i te teksty okażą się pomocne!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.