Microsoft może dać opcję wyłączenia szybkiego wznawiania gier na Xboxach Series X|S? Firma zbada sprawę

Xbox Series X_S szybkie wznawianie

Dziewiąta generacja konsol przyniosła graczom wiele ciekawych udogodnień, które znacząco ułatwiają i uprzyjemniają zabawę. Jedną z takich opcji jest możliwość szybkiego wznawiania gier, która dostępna jest na konsolach Xbox Series X|S. Okazuje się jednak, że sprawia ona czasem dość poważne problemy, zwłaszcza graczom spędzającym czas w sieciowych produkcjach. W związku z tym Microsoft planuje bliżej przyjrzeć się jej działaniu.

Funkcja szybkiego wznawiania gier na konsolach Xbox Series X|S powoduje problemy z grami online

Do włodarzy Xboxa regularnie trafiają komunikaty od graczy, którzy twierdzą, że funkcja Quick Resume w grach takich jak PUBG czy FIFA powoduje problemy z późniejszym nawiązaniem połączenia; często łatwiej i szybciej jest po prostu uruchomić dany tytuł od nowa. Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę, że taka opcja powinna być nieobowiązkowa dla niektórych, problematycznych gier. Na komentarz ten odpowiedział sam szef marki Xbox — Phil Spencer — który zapewnił, że firma „umieści ten tę możliwość na liście rzeczy do przyjrzenia się”.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do Skyrim

Bez wątpienia byłoby to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza że w efekcie wadliwego działania tej opcji spora część graczy Halo Infinite traciła swoje przedmioty kosmetyczne. Problem był na tyle poważny, że studio odpowiedzialne za grę, czyli 343 Industries w lutym 2021 roku ostrzegało przed korzystaniem z niej. Pozostaje mieć nadzieję, że włodarze Xboxa przyjrzą się tej kwestii dokładnie i w przyszłości dadzą graczom wybór włączenia lub włączenia funkcji Quick Resume.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.