Nowa aktualizacja na konsolach Xbox Series X|S ogranicza uciążliwy DRM

Xbox Series X|S

Microsoft ciągle stara się wprowadzać coraz to nowe udogodnienia dla wszystkich użytkowników środowiska Xbox. Wraz z niedawną aktualizacją systemów konsol Xbox One oraz Series X|S pojawiła się możliwość korzystania z komunikatora głosowego Discord. Tym razem posiadacze sprzętów najnowszej generacji otrzymali bardzo miłą niespodziankę.

REKLAMA

Najnowsza aktualizacja Xboxów Series X|S usuwa konieczność stałego połączenia z internetem przy uruchamianiu niektórych gier

Materiał Hikikomori Media dotyczący najnowszej aktualizacji Xbox Series X|S

Wrześniowa aktualizacja o numerze 2206 dla konsol Xbox Series X|S pozwala instalować i grać w niektóre produkcje dedykowane na Xboxy One bez konieczności połączenia z internetem. Do tej pory tytuły na sprzęt poprzedniej generacji wymagały połączenia z serwerami w celu sprawdzenia, czy nie jest dostępna ich ulepszona wersja. Co więcej, zakupione i pobrane wersje cyfrowe gier również dostępne są offline.

Niestety, aktualizacja nie dotyczy wszystkich gier, bo na przykład instalacja Forzy Horizon 5 nadal wymagać będzie połączenia z siecią w celu pobrania wszystkich niezbędnych plików. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku tytułów z Game Passa, Xboxa 360 oraz pierwszej konsoli Xbox, bo tu również trzeba być stale online.

Przeczytaj też: Ile kosztuje Amazon Prime Gaming?

Warto podkreślić, że konsole Series X|S przy pierwszym uruchomieniu nadal wymagać będą połączenia z serwerami w celu aktywacji swojego konta Xbox. Mimo tego trzeba przyznać, że nowość wprowadzona w aktualizacji 2206 jest sporym udogodnieniem dla wszystkich mających problemy ze stałym dostępem do internetu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!