Redukcja hałasów już dostępna na konsolach Xbox Series X|S. Microsoft wprowadza dwie nowe funkcje

Xbox Series X|S

Microsoft od dłuższego czasu wprowadza funkcje, które mają na celu znacząco ułatwić życie osobom, które korzystają z jego usług lub sprzętu. Majowa aktualizacja umożliwiła tagowanie QoS oraz udostępnianie relacji rodem z Instagrama. Dzisiaj „zieloni” udostępnili kolejne nowości, które na pewno przypadną do gustu wielu graczom.

REKLAMA

Redukcja hałasów na konsolach Xbox Series X|S oraz możliwość odpalania gier poprzez ujęcia już dostępne

Xbox usuwanie szumów
Funkcja usuwania szumów na konsolach Xbox Series X|S

Pierwszą innowacją jest tłumienie szumów podczas grania w grupie. Funkcja usuwa wszystkie niechciane odgłosy takie jak zbyt głośne oddychanie. Co ciekawe opcja ta umożliwia przefiltrowanie faktyczne niepożądanych dźwięków, więc jeśli ktoś chciałby dzielić się ze swoimi kompanami muzyką, którą puszcza w tle, oszczędzając im przy tym innych dźwięków, to dzięki tej najnowszej funkcji może to zrobić. Rozwiązanie to dostępna jest na ten moment tylko na konsolach Xbox Series X|S, ale twórcy mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości udostępnią je także na innych swoich urządzeniach.

Xbox odpalanie gier poprzez zrzut ekranu
Możliwość odpalania gier poprzez udostępniane ujęcia

Drugą opcją jest możliwość odpalenia gry poprzez zrzut ekranu lub klip wysłany za pomocą funkcji udostępniania linków, która weszła w życie pod koniec ubiegłego roku. Oznacza to, że po wyświetleniu danego ujęcia pojawi się opcja włączenia danej gry w chmurze na smartfonie lub komputerze. Żeby móc skorzystać z tej możliwości trzeba posiadać Xbox Game Pass Ultimate, a dana pozycja musi mieć opcję grania w chmurze.

Przeczytaj też: Jaki procesor do gier kupić?

Trzeba przyznać, że obie funkcje faktycznie ułatwią życie wielu graczom, którzy korzystają ze sprzętu lub usług Microsoftu. Co sądzicie o tych nowych opcjach? Skorzystacie z nich, czy jednak nie bardzo? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!