Sprzedaż Xbox Series X wzrosła o 1000%! Starfield napędza zainteresowanie konsolą na największym rynku

starfield xbox series x

Już jutro gracze na całym świecie będą mogli cieszyć się najnowszą kosmiczną produkcją Bethesdy. Gra zmierza zarówno na PC, jak i konsole Xbox Series X|S. Okazuje się, że droższa wersja konsoli Microsoftu stała się dzięki premierze Starfield niezwykle popularna w jednym ze sklepów.

Na amerykańskim Amazonie sprzedaż Xbox Series X wzrosła o 1000% przed premierą Starfield

Jak zauważył jeden z użytkowników platformy X (dawny Twitter) PeterOvo, w związku z premierą Starfield na amerykańskim Amazonie zainteresowanie konsolą Xbox Series X wzrosło aż o 1056%. W końcówce sierpnia sprzęt Microsoftu znajdował się na 5 miejscu na liście najpopularniejszych przedmiotów związanych z gamingiem w sklepie.

Oczywiście ta sytuacja dotyczy rynku amerykańskiego. W Europie wygląda to nieco inaczej – w Polsce konsola zajmuje aktualnie 67. miejsce na liście bestsellerów związanych z grami. Z kolei jak zauważa jeden z internautów, w Wielkiej Brytanii Xbox Series X nie trafił nawet do top 100.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Starfield

Tak czy inaczej, nadchodząca premiera Starfield napędziła ogromne zainteresowanie konsolami Xbox Series X na jednym z bardzo ważnych rynków. Taka sytuacja z pewnością jest dobra dla Microsoftu, szczególnie mając na uwadze ostatnie doniesienia o raporcie finansowym firmy. Przypominamy, że grą już od jutra (6 września 2023) będzie można cieszyć się również na Xboksie Series S, a także na PC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.