Xbox Series X to „wersja Pro”. Microsoft twierdzi, że stworzył mocniejszą konsolę przed czasem

Xbox Series X

Po prawie trzech latach od startu obecnej generacji konsol coraz więcej graczy spodziewa się, że już niebawem na rynek trafią mocniejsze iteracje tych sprzętów. Na ten moment coraz bardziej prawdopodobne jest, że relatywnie niedługo zadebiutuje PlayStation 5 Pro. A co w przypadku Microsoftu i mocniejszej wersji Xbox Series X?

Xbox Series X to dla Microsoftu „wersja Pro”, która została wydana na początku generacji

xbox series x s
Xbox Series X|S

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Digital Foundry Microsoft nie planuje na ten moment wpuszczenia na rynek mocniejszej wersji konsoli Xbox Series X. Powodem tego ma być fakt, że to właśnie to urządzenie jest czymś w rodzaju „odpowiednika wersji Pro” i nie ma potrzeby tworzyć niczego lepszego.

Microsoft powiedział nam, że [Xbox] Series X to ich odświeżenie w środku generacji. Po prostu postanowili to zrobić z wyprzedzeniem.

John Linneman, Digital Foundry

Mając na uwadzę te słowa, okazuje się, że konsole Xbox Series S są niejako „standardowym” sprzętem, a Series X niczym innym jak jego ulepszoną wersją, która klasycznie miałaby się pojawić właśnie w połowie obecnej generacji.

Przeczytaj też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Xbox Series X

Nawet jeśli Microsoft faktycznie zakłada, że nie ma potrzeby oferować mocniejszego sprzętu, tak gracze mają ewidentnie inne zdanie. W końcu szerokim echem odbiła się kwestia Starfield, który na konsolach Xbox Series X|S zaoferuje jeden tryb, działający jedynie w 30 FPS-ach. Możliwe, że w miarę upływu czasu gigant z Redmond będzie musiał postawić na produkcję mocniejszych sprzętów. Czy faktycznie tak będzie? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.