Xbox Series X|S bez kolejnej opcji emulacji! Microsoft banuje fanów retro-rozgrywki

Xbox Series X i S Mario Banhammer

Jeszcze nie tak dawno konsole Microsoftu okazywały się niezwykle udanym narzędziem do… emulacji gier chociażby z PS2 i to w jakości 4K. W kwietniu gigant z Redmond postanowił ukrócić ten proceder, a niewiele ponad dwa tygodnie temu pojawił się nowy sposób, który pozwalał na ogrywanie starszych gier w ramach tzw. retail mode. Najnowsze doniesienia potwierdzają jednak, że „Zieloni” wzięli się ponownie za fanów emulacji i tym razem nie obyło się bez kilku banów.

Microsoft rozpoczął banowanie osób korzystających z emulacji na Xbox Series X|S poprzez tryb detaliczny

Okazuje się, że Microsoft postanowił nie tylko bliżej zaobserwować proceder emulacji w trybie detalicznym, ale wręcz całkowicie go zablokować. Osoby, które w jakikolwiek sposób brały udział w tym przedsięwzięciu (głównie poprzez korzystanie), muszą liczyć z 15-dniowym banem od Microsoftu.

Jednocześnie twórcy tego oprogramowania, którzy oczywiście udostępnili je szerszemu gronu obiorców, otrzymali permanentne blokady na swoje konsole (choć z pozostawioną opcją odwołania). Jedna z osób zaangażowana w proces tworzenia i dystrybucji emulatora zaleciła graczom usunięcie wszelkich emulatorów, które zainstalowane zostały w trybie detalicznym.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Xbox Series X

Tego rodzaju działania ze strony producenta Xboxów jasno pokazują, że firma nie zamierza dłużej tolerować takiego procederu na swoich konsolach. Jednocześnie dla sporej części graczy Xbox Series X stał się narzędziem idealnym do ogrywania wielu retro produkcji. Jest to jednak dosyć ryzykowna rozrywka.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.