Xbox Series X|S miał dostać aż 9 gier ekskluzywnych w 2023 roku, ale plany się zmieniły – zdradza insider

Xbox Gamescom

W trakcie targów Tokyo Games Show, podczas których zdradzono również datę premiery gry Deathloop na konsolach Xbox Series X|S, Phil Spencer – szef Xboxa – dopowiedział swojej społeczności, iż Microsoft szykuje na 2023 rok potężny zestaw gier ekskluzywnych. Nad jego słowami pochylił się Jeff Grubb, który ujawnił, jakie tytuły miała na myśli wyżej wymieniona osoba.

REKLAMA

Z 9 gier ekskluzywnych na Xbox Series X|S do 5?

Xbox Expansion Pass – podcast

Insider podczas umieszczonego wyżej podcastu stwierdził, że Microsoft pierwotnie planował wydać w 2023 roku aż dziewięć gier: Hellblade 2, Perfect Dark, Fable, Contraband, Avowed, Everwild, a także nowe, niezapowiedziane gry od takich zespołów, jak InXile Entertainment, Compulsion i The Coalition – co jednak ważne, w przypadku tej ostatniej ekipy nie miało chodzić o kolejną odsłonę marki Gears of War.

Grubb stwierdza dodatkowo, że sporo produkcji zaliczyło jednak opóźnienie. Dziennikarz jest pewny, że w 2023 roku nie zobaczymy Everwild oraz Perfect Dark, a czarne chmury unoszą się jeszcze nad Avowed i Fable. Uważa on natomiast, że w następnym roku posiadacze Xbox Series X|S otrzymają Hellblade 2 oraz po jednej grze z nowej marki od InXile Entertainment i The Coalition.

Przeczytaj też: Gry na telefon

Jak możemy zauważyć z nieoficjalnych doniesień, sporo gier Microsoftu miało zaliczyć spore opóźnienie. Nie możemy natomiast zapominać przy tym wszystkim o Starfieldzie i Redfall, grach Bethesdy, które także są zaliczane do gier konsolowo dostępnych jedynie na Xboxach.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!