Xbox Series X|S nadal sprzedaje się gorzej od Xbox One! Hellblade 2 nie pomogło konsoli Microsoftu

Xbox Series X S

Sprzedaż poszczególnych modeli konsol w trakcie trwania danej generacji to zawsze ciekawy temat, który daje nam możliwość dokładniejszego zbadania, jak radzi sobie sprzęt i jak rokuje on na przyszłość. Jeszcze w marcu informowaliśmy, że w przypadku Xboxa najnowsze sprzęty radzą sobie zauważalnie gorzej od swoich poprzedników, ale wówczas byliśmy jeszcze przed premierą Hellblade 2, czyli jednej z gorętszych premier tego półrocza. A jak sytuacja wygląda w połowie 2024 roku? Nawet trochę gorzej niż poprzednio…

Xbox Series X|S nadal zalicza gorszą sprzedaż od Xbox One

Porównanie sprzedaży Xbox One i Xbox Series X S
Porównanie sprzedaży Xbox One i Xbox Series X|S (źródło: VGChartz)

Według danych zebranych oraz opracowanych przez serwis VGChartz sprzedaż Xbox Series X|S w porównaniu do analogicznego okresu dla Xbox One wypada gorzej o około 2,77 miliona sztuk. Mowa więc o całkiem sporej różnicy na korzyść konsoli wydanej w 2013. Widać to też na wykresie, który bardzo dobitnie pokazuje, że mimo całkiem mocnego startu Series X|S, ostatnie miesiące to spore wyhamowanie sprzedaży.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według tych danych to właśnie Xbox Series X|S rozszedł się w nakładzie około 28,51 miliona egzemplarzy, podczas gdy w podobnym okresie Xbox One wykręcił wynik na poziomie 31,28 miliona sztuk. W poprzedniej generacji konsole Microsoftu potrzebowały 53 miesięcy na przekroczenie progów 40 milionów i dokładnie 71 miesięcy na przebicie bariery 50 milionów sztuk.

Jak na razie niewiele wskazuje na to, aby aktualna generacja konsol poszła śladem poprzednich konsol. Co prawda wiele może się jeszcze zmienić, bo przed nami premiera m.in. Avowed czy Indiana Jones i Wielki Krąg, jednak dotychczasowe „exy” niespecjalnie przekładały się długofalowy wzrost zainteresowania konsolami. Czy więc nadchodzące gry coś zmienią? Czas pokaże.

Źródło: VGChartz

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.