Styczeń 2024 najlepszym miesiącem w historii Xboxa! Konsole doczekają się ponad 3500 nowych gier

Xbox logo

Zapowiada się, że na fanów Xboxa wkrótce będzie czekać masa nowych gier. Wszystko za sprawą programu ID@Xbox, który wspiera niezależnych twórców. Ponadto Microsoft pochwalił się też, że styczeń tego roku był najlepszym miesiącem w historii wszystkich konsol firmy.

Program ID@Xbox nadal będzie się rozwijał, Xbox zaliczył świetny wynik

Xbox logo
Xbox

Xbox przygotował świetne wieści dla wszystkich fanów marki. Na początek podano, że konsole zaliczyły w styczniu 2024 najlepszy miesiąc w historii pod względem czasu spędzonego w grze. Bezdyskusyjny wpływ na to miał debiut Palword w Xbox Game Pass Preview – gra ta osiągnęła bowiem wynik 10 milionów graczy na samej platformie Microsoftu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To jednak nie koniec rozwoju programu ID@Xbox. Dowiedzieliśmy się też, że w ramach inicjatywy właśnie powstaje ponad 3500 tytułów przygotowywanych przez niezależnych deweloperów z ponad 100 różnych krajów.

Na pewno pomoże w tym uruchomiony niedawno portal, który oferuje twórcom możliwość umieszczanie swoich produkcji w Xbox Game Pass i dołączenie do programu akceleracji deweloperów. Z możliwości tej skorzystały już setki różnych studiów, które przesłały swoje dzieła do rozpatrzenia do umieszczenia w usłudze.

Pozytywnych zmian doczekał się także Xbox Store. Od stycznia oferuje on sekcję wybranych gier indie, ponadto od lutego sześć niezależnych produkcji otrzymuje miesięcznie wyróżnienie Indie Selects.

Gry Indie w Xbox Store
Gry Indie w Xbox Store

Wydaje się więc, że pogłoski o pogarszającym się stanie Xboxa są co najmniej przesadzone. Co prawda sprzedaż Xboxów Series X|S nadal pozostaje niezadowalająca, ale najwyraźniej baza graczy wciąż jest na tyle spora, że inwestycja w ten sektor działalności jest dla Microsoftu opłacalna.

Warto także pamiętać, że konsole te doczekają się również ciekawych gier z większym budżetem. Mowa tu m.in. o Indiana Jones i Wielki Krąg czy debiutującym 21 maja 2024 roku Hellblade 2.

Źródło: Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.