Xbox traci pracowników. Kolejne informacje na temat masowych zwolnień Microsoftu

Xbox

W połowie stycznia dowiedzieliśmy się o planowanych zwolnieniach Microsoftu. Zapowiedziano ogromną redukcję pracowników i stopniowo dowiadujemy się o konsekwencjach tej decyzji. Sporych zmian doczeka się sekcja gamingu oraz Xbox.

REKLAMA

Xbox traci kolejnych pracowników

Zwiastun Microsoft HoloLens

Najnowsze informacje na temat sytuacji w Microsofcie pochodzą z raportu Bloomberga. Redakcja donosi, że działy zajmujące się HoloLens oraz Surface mocno odczuły przeprowadzaną redukcję pracowników. Podobnie wygląda sytuacja w zespołach odpowiedzialnych za marketing oraz Xbox Gaming Ecosystem.

Do pracowników Xboxa pisał ostatnio sam Phil Spencer. W swojej wiadomości poinformował o podjętych decyzjach, zasugerował, żeby wszyscy pomagali sobie nawzajem i zapewnił, że Microsoft postara się ułatwić swoim pracownikom zmianę pracy.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Prędko prawdopodobnie nie dowiemy się, jak mocno przeprowadzane właśnie zwolnienia wpłyną na rozwój gier i przyszłość Microsoftu. Fani Xboxa mają jednak zapewne spore obawy, biorąc pod uwagę, jak stanowcza była reakcja na sytuację 343 Industries.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!