Xbox traci pracowników. Kolejne informacje na temat masowych zwolnień Microsoftu

Xbox

W połowie stycznia dowiedzieliśmy się o planowanych zwolnieniach Microsoftu. Zapowiedziano ogromną redukcję pracowników i stopniowo dowiadujemy się o konsekwencjach tej decyzji. Sporych zmian doczeka się sekcja gamingu oraz Xbox.

Xbox traci kolejnych pracowników

Zwiastun Microsoft HoloLens

Najnowsze informacje na temat sytuacji w Microsofcie pochodzą z raportu Bloomberga. Redakcja donosi, że działy zajmujące się HoloLens oraz Surface mocno odczuły przeprowadzaną redukcję pracowników. Podobnie wygląda sytuacja w zespołach odpowiedzialnych za marketing oraz Xbox Gaming Ecosystem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Do pracowników Xboxa pisał ostatnio sam Phil Spencer. W swojej wiadomości poinformował o podjętych decyzjach, zasugerował, żeby wszyscy pomagali sobie nawzajem i zapewnił, że Microsoft postara się ułatwić swoim pracownikom zmianę pracy.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Prędko prawdopodobnie nie dowiemy się, jak mocno przeprowadzane właśnie zwolnienia wpłyną na rozwój gier i przyszłość Microsoftu. Fani Xboxa mają jednak zapewne spore obawy, biorąc pod uwagę, jak stanowcza była reakcja na sytuację 343 Industries.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.