Xbox może pracować nad własnym handheldem! „Zieloni” mieli zatwierdzić kilka nowych projektów sprzętowych

Asus ROG Ally Xbox Game Pass

Rynek handheldów doczekał się w ostatnich latach rozkwitu. Wszystko za sprawą najpierw Nintendo Switch i Steam Decka, a potem także ich konkurentów, takich jak Asus ROG Ally. Być może do tego wyścigu dołączy także Xbox, który ma podobno rozważać wejście w ten sektor rynku z własną konsolą.

Xbox ma rozważać wydanie własnego handhelda

Zaufany insider – Tom Henderson – odniósł się ostatnio do plotki, która dotyczyła prac nad PS Vita 2. Swoją wypowiedź zakończył przypuszczeniem, że Xbox także rozgląda się w tym sektorze rynku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na jego tweeta odpowiedział Jez Corden, dziennikarz Windows Central, który ma spore rozeznanie w tematach związanych z Microsoftem. Stwierdził on krótko, że „Zieloni” rzeczywiście spoglądają w kierunku handheldów.

Oznacza to, że być może rzeczywiście Xbox opracowuje własnego handelda. Biorąc pod uwagę, że system operacyjny dla niego jest w zasadzie gotowy, nieszczególnie by nas to zdziwiło. Windows umożliwiłby ponadto szeroką konkurencję z potencjalną konsolą PlayStation, jako że ta musiałaby korzystać z własnego oprogramowania, które nie byłoby od razu kompatybilne z grami wydawanymi na PC.

Ponadto Corden dodał w innym wątku, iż Xbox zatwierdził w ciągu kilku ostatnich tygodni nowe projekty sprzętowe. Niestety nie wiemy, czego konkretnie one dotyczyły.

Niemniej wejście na rynek handheldów nie byłoby dziwne ani w przypadku Sony, ani Microsoftu. Pokazał to przykład zwłaszcza Nintendo Switch, które okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, szybko stając się jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.