Spore zmiany w zarządzie Xboxa! Sarah Bond będzie odpowiadać za nową konsolę, gry i nie tylko

Xbox logo

W ostatnim czasie możemy zauważyć, że Xbox czyni wiele kroków, które mają przede wszystkim zapewnić marce większy rozwój i uczynienie z tej platformy jak najatrakcyjniejszej dla graczy. Jednym z takich przykładów jest domknięcie przejęcia Activision Blizzard i zapowiedzi nowych planów. Teraz do tego doszły kolejne doniesienia o zmianach na wielu kierowniczych stanowiskach, które mają uczynić „Zielonych” jeszcze atrakcyjniejszą marką.

Zarząd Xboxa doczekał się szeregu istotnych zmian personalnych

Nowy zarząd Xboxa

Zarząd Xboxa doczekał się szeregu ważnych i niezwykle istotnych zmian, które w założeniu mają sprawić, że platforma ta będzie jeszcze lepszym miejscem dla graczy. Najważniejszą informacją jest bezapelacyjnie fakt, iż Sarah Bond stała się szefową Xboxa i to właśnie jej zadaniem będzie nadzorowanie funkcjonowania wszystkich działań Xboxa; zarówno w zakresie sprzętu, jak i gier.

Sarah Bond pokieruje tym zespołem jako prezes Xbox, łącząc urządzenia, doświadczenia graczy i twórców, inżynierię platform, strategię, planowanie biznesowe, dane i analitykę oraz rozwój biznesu.

Phil Spencer

Bond pracuje w Microsofcie od 2017 roku, jednak w świadomości graczy zapisała się podczas niedawnych batalii sądowych związanych z przejęciem Activision Blizzard. To od niej zależeć będą zależeć m.in. kwestie związane z projektowaniem kolejnych konsol Xbox.

Matt Booty zaś zajmie stanowisko prezesa ds. zawartości gier i studiów. Innymi słowy, będzie on nadzorował prace wielu firm zależnych od Microsoftu. Jego kompetencje będą też od teraz rozszerzone od ZeniMax i Bethesdę, choć dyrektorem tej spółki nadal będzie Jamie Leder.

Xbox i Blizzard impreza
Część zarządu Xboxa podczas imprezy z okazji przejęcia Activision Blizzard

Dzięki większym możliwościom Booty’ego scenariusze takie, jak w przypadku Redfall mają zostać wyeliminowane. Gigant z Redmond chce w ten sposób zapewnić, że uda się stworzyć warunki dla lepszej współpracy pomiędzy poszczególnymi zespołami.

Co ciekawe, po 32 latach pracy w Microsofcie odchodzi Chris Capossela, który do tej pory był dyrektorem ds. marketingu w korporacji. Jego miejsce zajmie Takeshi Numoto, który odpowiadał w pewnym stopniu za transformację i rozwój rozwiązań chmurowych korporacji.

Starsi gracze mogą kojarzyć Capossellę z dość niefortunnego pokazu Windowsa 98. Wówczas to razem z Billem Gatesem musieli publicznie mierzyć się z licznymi błędami, jakimi sypał wówczas ten system.

Prezentacja Windowsa 98

Na stanowisku CEO dywizji Microsoft Gaming nadal pozostaje Phil Spencer, który najwidoczniej nigdzie na razie się nie wybiera. Nadal to on będzie główną postacią growej rozrywki w wykonaniu Xboxa i to zapewne do niego należeć ostatnie słowa w wielu niezwykle istotnych kwestiach.

Przeczytaj też: Najlepsze tanie gry na Steam

Ostatecznie w wyniku tych roszad oraz odejścia Bobby’ego Koticka w styczniu 2024 roku, na kierowniczych stanowiskach Microsoft Gaming zasiadać będzie więcej kobiet aniżeli mężczyzn (6 kobiet i 5 mężczyzn). Warto więc mieć nadzieję, że pod nowymi rządami dział gier będzie się rozwijał i przede wszystkim dostarczał graczom coraz to nowe i wspaniałe gry.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.