XDefiant otrzyma długotrwałe wsparcie. Ubisoft planuje częste aktualizacje i gwarantuje brak pay-to-win

Xdefiant

Spore poruszenie w ostatnim czasie wywołała zapowiedziana jakiś czas temu strzelanka od Ubisoftu zatytułowana XDefiant. Okazało się bowiem, że uruchomiona niedawno zamknięta beta tej pozycji wygenerowała ogromne zainteresowanie, detronizując nawet konkurencyjne gry z serii Call of Duty w serwisie Twitch. Być może na fali aktualnej popularności jeden z twórców wypowiedział się na temat planów, jakie deweloperzy i wydawca mają wobec tego projektu.

Filarem XDefiant ma być dostarczenie graczom świeżej zawartości w regularnych odstępach czasu

XDefiant
XDefiant

W wywiadzie przeprowadzonym z redakcją Mp1st Patrick „Aches” Price, który pracuje w Ubisofcie właśnie nad XDefiant stwierdził, że będzie to produkcja wspierana przez długie lata. W planach producentów jest dostarczanie graczom stale świeżej zawartości i to właśnie ma stać się „filarem” tej produkcji.

Coś, co jest naprawdę ważne, to fakt, że nie jest to tylko jeden i gotowy tytuł. Jest to tytuł, który planujemy wspierać długoterminowo i stale dodawać nową zawartość do gry. I myślę, że to jest główny filar naszego tytułu w ogóle, jest to, że jest to coś, co będzie wspierane przez długi czas.

Patrick “Aches” Price

Słowa te potwierdzają poprzednie słowa przekazywane przez Ubisoft wedle których XDefiant będzie otrzymywał aktualizacje co trzy miesiące, a każda z nich wprowadzać będzie nowości związane nie tylko z kosmetyką, ale także nowe postaci, mechaniki oraz wydarzenia.

Naturalnie w produkcji pojawi się płatny Battle Pass, który w przypadku modelu free-to-play zdaje się jak najbardziej logicznym ruchem. Jednakże w tym miejscu Ubisoft zaznaczył, że XDefiant nie będzie grą, w której pojawia się motywy pay-to-win.

Przeczytaj też: Lekki laptop — najlepsze modele

Na ten moment XDefiant jawi się wręcz jako idealna (a przede wszystkim darmowa) alternatywa dla gier z cyklu Call of Duty, które na chwilę obecną definiują wręcz gatunek FPS-ów. Pozostaje jednak pytanie, czy Ubisoftowi uda się utrzymać to „dobre pierwsze wrażenie” i faktycznie zapewni w przyszłości to, czego oczekują gracze? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero długi czas po oficjalnej premierze tej produkcji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.