XDefiant przyciągnął kolejne miliony graczy! Ubisoft ma powody do zadowolenia

xDefiant

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o pierwszych doniesieniach na temat popularności XDefiant. Nowy, darmowy shooter codziennie miał przyciągać aż milion nowych graczy. Ubisoft ma duże powody do zadowolenia, ponieważ zainteresowanie tytułem wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

XDefiant pobrało już niemal 8 mln graczy

XDefiant – zawiastun premierowy

Jak podaje Tom Henderson z portalu Insider Gaming w ciągu tygodnia XDefiant został pobrany przez 7,6 mln unikalnych graczy. Według szacunków do końca dnia ta liczba ma zwiększyć się do 8 mln.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zwrot „unikalny gracz” oznacza w tym przypadku użytkownika, który zainstalował oraz po raz pierwszy uruchomił XDefiant.

Co więcej, w miniony poniedziałek (27 maja) jednocześnie rywalizowało ze sobą 700 tys. osób.

Możemy mówić o dużym sukcesie, ponieważ według pierwotnych założeń, tytuł miał przyciągnąć 5 mln graczy w ciągu miesiąca.

Choć aktualnie XDefiant jawi się jako ciekawa, darmowa alternatywa dla serii Call of Duty czy Battlefield, to warto pamiętać, że w przeszłości Ubisoftowi „udało się” pogrzebać inny obiecujący projekt – Ghost Recon: Phantoms. Czas pokaże, czy francuski wydawca wyciągnął wnioski z popełnionych błędów.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.