Nawet karta graficzna za 4000 zł nie utrzymuje 60 FPS w Starfield. Gracze narzekają na wydajność gry

Starfield

Choć ostatnie porównania graficzne Starfield wskazywały, że na komputerach gra prezentuje się lepiej niż konsolach, niektórzy gracze, którzy kupili najnowszy hit Bethesdy na PC w ramach wczesnego dostępu, mają na temat jego optymalizacji nieco inne zdanie. Jak się okazuje, nowy tytuł studia, który zaliczył świetny start na Steamie, ma problemy z płynnością rozgrywki. Nawet na mocnych komputerach gracze zgłaszają trudności z optymalizacją Starfield.

Gracze zgłaszają problemy z uzyskaniem 60 FPS w Starfield na PC

Na Reddicie pojawiło się ostatnio kilka wątków dotyczących optymalizacji w Starfield na PC. W jednym z nich użytkownik MeneT3k3l narzekał na problemy w uzyskaniu 60 klatek na sekundę w grze, choć ma mocną kartę graficzną (GeForce 4070 Ti), która kosztuje w naszym kraju ok. 4000 zł.

Społeczność powinna głośniej mówić o problemach z wydajnością. Gra ma wyraźne problemy z wydajnością, głównie na PC. Jeśli społeczność nie zmusi Bethesdy do naprawienia gry i zoptymalizowania jej, to wątpię, by się tym przejęli. To może być dobra gra, ale słaba wydajność może powstrzymać wiele osób przed czerpaniem z niej pełnej przyjemności. Wydajność jest znacznie poniżej tego, co powinno być akceptowalne dla wyglądu gry.

MeneT3k3l, Reddit

Pod rozpoczętym przez niego wątkiem szybko zaczęły pojawiać się inne komentarze niezadowolonych graczy. Jak możemy przeczytać, wielu z nich ma sprzęt zgodny z wymaganiami, jakie postawili deweloperzy, jednak optymalizacja Starfield nadal pozostawia wiele do życzenia. Przykładowo, jeden użytkownik Reddita, posiadający kartę graficzną GeForce RTX 3070 Ti ROG Strix stwierdził, że choć w lochach i na pustych planetach 60 FPS jest do osiągnięcia, to w miastach już spada poniżej 40.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Starfield

Co na to deweloperzy Bethesdy? Na razie nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Czas pokaże, czy wezmą pod uwagę problemy z optymalizacją Starfield na PC zgłaszane przez graczy i spróbują je rozwiązać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.