Zapowiedziano Return to Monkey Island! Kultowa seria powraca po latach

Return to Monkey Island

Tego chyba nikt się nie spodziewał: zapowiedziano Return to Monkey Island, czyli kontynuacje kultowej serii od LucasArts. Za scenariusz i reżyserię nadchodzącej odsłony odpowiada Ron Gilbert, czyli mężczyzna, który stworzył również wcześniejsze odsłony Monkey Island. Co interesujące, na premierę gry długo już nie poczekamy — zadebiutuje ona jeszcze w tym roku.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Return to Monkey Island zapowiedziane – kiedy premiera?

Zwiastun Return to Monkey Island

Początki marki Monkey Island sięgają 1990 roku, kiedy to na rynku ukazało się The Secret of Monkey Island. Ostatnia gra z serii została wydana w 2010 roku i raczej nikt nie spodziewał się kontynuacji. Zaskoczenie nadeszło dzisiaj, kiedy Devolver Digital, Lucasfilm Games oraz Terrible Toybox ogłosili Return to Monkey Island, udostępniając pierwszą zapowiedź gry w serwisie YouTube.


Przeczytaj także: Ninja Blade usunięte ze Steama

Return to Monkey Island powstaje od dwóch lat, więc możemy się spodziewać, że projekt jest już w zaawansowanej fazie rozwoju. Produkcja ma się ukazać jeszcze w 2022 roku, ale dokładnej daty na razie nie poznaliśmy — może to więc być maj, a może grudzień. Na ten moment nie znamy też żadnych dodatkowych szczegółów na temat Return to Monkey Island — fabuła gry pozostaje tajemnicą, tak samo jak wszystko inne. Czekacie na jej premierę? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.