Gwiazdor popularnego serialu dostępny w FIFA 23. Okazało się, że jest Polakiem

FIFA 23 Zava Ted Lasso

Ted Lasso szybko stał się jednym z najpopularniejszych seriali ostatniego czasu. Losy fikcyjnej drużyny AFC Richmond śledziło miliony widzów, co poskutkowało dodaniem jej do gry FIFA 23. Ostatnia aktualizacja składów wzbogaciła ją również o gwiazdora „Chartów” z ostatniego sezonu – Zavę – który okazał się być ponadto Polakiem.

Zava dołączył do drużyny AFC Richmond w FIFA 23

Max-Zava-FIFA-23
Max Zava w FIFA 23. Źródło: Reddit

Aktualizacja składów do gry FIFA 23 wprowadziła do drużyny AFC Richmond z serialu Ted Lasso jej ostatnią gwiazdę – Zavę. Co ciekawe, przy okazji fakt ten oficjalnie potwierdził, że fikcyjny piłkarz pochodzi z Polski.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Już w samym serialu mogliśmy zauważyć znaki wskazujące na narodowość Zavy. Przypomnijmy, że posługiwał się w nim językiem polskim, gdzie to powtarzał stwierdzenie „Orzeł zawsze leci”.

Sam aktor wcielający się w rolę gwiazdora również ma związki z naszym krajem. Mowa tu o Maximilianie Osinskim, aktorze o polskim pochodzeniu, który realizował swoje marzenia o karierze w USA.

Jeżeli chodzi natomiast o Zavę w grze, jego ocena ogólna wynosi 85. Całkiem nieźle, ale fani mogli spodziewać się raczej jeszcze lepszego wyniku.

Serialowa postać była z kolei wzorowana na wielu różnych piłkarzach. Osinski wspominał o Ericu Cantonie, Robercie Lewandowskim oraz Zlatanie Ibrahimoviciu.

Zobacz też: Kody do The Sims 3

Drużyna AFC Richmond znajduje się w FIFA 23 od września 2022 roku. Obecnie jest dostępna w trybie kariery (po dodaniu do dowolnej ligi), sezonach oraz meczach towarzystkich online i offline.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.