Nintendo dołączy do mody remasterów? Switch 2 ma doczekać się odświeżonego Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda Breath of the Wild

Ostatnio na rynku pojawiło się dosyć sporo remasterów. Sztandarowym przykładem jest The Last of Us Part 2, które znów zadebiutowało na PS5. Wygląda na to, że do tej mody dołączy też Nintendo, które ma pracować nad odświeżeniem The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Remaster The Legend of Zelda: Breath of the Wild powstaje na Nintendo Switch 2?

Zwiastun The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Śmiało możemy stwierdzić, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jeden z najlepszych tytułów Nintendo ostatniej dekady. Gra zahaczyła nawet o porażkę japońskiej firmy, jaką bez wątpienia było Nintendo Wii U, naturalnie pojawiła się też na Switchu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wygląda na to, że teraz Nintendo szykuje jej remaster. Odnowione Breath of the Wild może być znane pod nazwą roboczą „U-King-O” i spekuluje się, że wśród jego usprawnień znajdziemy wyższą rozdzielczość oraz podbitą liczbę klatek na sekundę.

Możemy przypuszczać, że remaster Breath of the Wild będzie jednym z tytułów na Nintendo Switch 2. Konsola ta podobno została przesunięta na marzec 2025 roku, więc na ewentualny debiut tytułu musielibyśmy czekać niecały rok.

Nie wiemy też, w jaki sposób gra miałaby być dystrybuowana. Dlatego też istnieje prawdopodobieństwo, że posiadacze jej obecnej wersji musieliby zakupić ją drugi raz lub też zapłacić za jej uaktualnienie, tak jak to było w przypadku The Last of Us Part 2 od Sony.

Na ewentualne konkrety też będziemy musieli jeszcze zaczekać. Z drugiej strony następca Switcha zostanie ogłoszony w ciągu następnych miesięcy, co z pewnością byłoby dobrą okazją na zaprezentowanie remastera The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Źródło: Nintendo Everything

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.