Trailer GTA 6 popularniejszy od zapowiedzi Minecrafta! Wyprzedzenie lidera rankingu nie będzie łatwe

GTA 6 Minecraft

5 grudnia 2023 roku Rockstar oficjalnie opublikował pierwszy zwiastun GTA 6, który przez pierwsze kilkadziesiąt godzin bił rekordy popularności. Osiągniecie 100 mln wyświetleń zajęło zaledwie 31 godzin, jednak z oczywistych względów przyrost spowolnił w kolejnych tygodniach. W ubiegłą niedzielę zapowiedź GTA wyprzedziła pod względem oglądalności trailer Minecrafta, ale zdetronizowanie lidera rankingu nie przyjdzie tak łatwo.

Zwiastun GTA 6 drugim najpopularniejszym trailerem gamingowym

Trailer GTA 6

Zwiastun GTA 6 jest aktualnie najpopularniejszym filmem na kanale Rockstar Games. Z łatwością wyprzedził gameplay poprzedniej części serii, a także trailery Red Dead Redemption 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wynik na poziomie 168 mln wyświetleń pozwolił wyprzedzić dotychczas drugi najpopularniejszy trailer ze świata gier wideo, czyli zapowiedź Minecrafta przesłaną na platformę YouTube w 2011 roku. Aktualnie przewaga wynosi zaledwie 858 tys. odtworzeń (168 661 076 kontra 167 803 040), ale z czasem na pewno się powiększy.

To duży sukces studia Rockstar, jednak zdobycie pozycji lidera nie będzie takie proste. O pierwsze miejsce GTA 6 powalczy z… grą mobilną.

Mowa tu konkretnie o Subway Surfers. To nieskomplikowana produkcja dostępna na smartfony z systemem Android oraz iOS, której zwiastun dotychczas obejrzano ponad 361 mln razy.

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.