Spore zwolnienia u twórców Crasha Bandicoota i Spyro!

Spyro Crash Bandicoot

Zdecydowanie ten tydzień nie należy do najłatwiejszych okresów w całej historii gamingowej dywizji Microsoftu. Od poniedziałku docierają do nas coraz to nowe wieści dotyczące potencjalnej zmiany strategi i wydawania gier Xbox Game Studios na konkurencyjnych konsolach.

Fakt ten dość mocno rozsierdził część społeczności skupionej wokół tego ekosystemu, a to widocznie nie koniec problemów. Nowe informacje wskazują, że zwolnienia firmach zależnych od Xboxa nadal trwają i tym razem oberwało studio odpowiadające za przygody pewnego jamraja pasiastego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zwolnienia w studiu odpowiedzialnym za Crasha Bandicoota i Spyro sięgają prawie 90 osób

Crash Team Rumble
Crash Team Rumble

Według dziennika San Francisco Chronicle aż 86 pracowników biura w Novato w Kalifornii, gdzie mieści się siedziba Toys For Bob zostało dotkniętych zwolnieniami. Co więcej, redakcja podaje, że z powodu tak dużej liczby zwolnień sam budynek także zostanie zamknięty.

Przyszłość twórców gier z serii Spyro, Crash Bandicoot czy Skylanders nie jest jeszcze znana, lecz Jez Corden z redakcji Windows Central podtrzymuje, że studiu nie grozi zamknięcie. Mimo tego jednorazowe zwolnienie tak dużej liczby pracowników nigdy nie jest czymś, co fani danych IP mogą przyjmować ze spokojem.

Według kolejnych niepotwierdzonych doniesień, które przekazuje serwis Nintendo Life osoby, którym udało się utrzymać etaty w studiu, mieli zostać oddelegowani do pracy zdalnej. Nie jest jasne jednak, nad jakim projektem teraz pracują i na jakim etapie zaawansowania są.

Nie są to najlepsze wieści, zwłaszcza że marki takie jak Crash Bandicoot i Spyro cieszą się wśród graczy nadal sporą popularnością. Wielu z nich czeka na czwartą część przygód przyjaznego smoka, ale w tej sytuacji oczekiwanie to może się znacząco wydłużyć. Wszystko to wygląda bardzo nieciekawie.

Źródło: Twitter/X: Jez Corden, Nintendo Life, San Francisco Chronicle

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.