W Unity nadal stabilnie. Firma zamknie 14 biur i zwolni prawie 300 pracowników

unity

Na temat ostatnich problemów, jakie zarząd Unity sprowadził na firmę, powiedziano i napisano już naprawdę wiele. Na początku tego miesiąca informowaliśmy, że korporację mogą czekać z tego powodu poważne zwolnienia, a wieści te pojawiły się w ostatnim raporcie finansowym. Zarząd najwidoczniej zaczął powoli wdrażać te niezbyt przyjemne plany w życie.

Wielki „reset” w strukturach Unity

Cult of the Lamb
Cult of the Lamb

Firma oficjalnie potwierdziła, że w najbliższym czasie z pracą pożegna się 265 pracowników, co stanowi około 4% całkowitej kadry. Co ciekawe, jest to efekt rozwiązania umowy z firmą WETA, która w przeszłości odpowiadała za efekty VFX w trylogii Władca Pierścieni reżyserowanej przez Petera Jacksona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie są to jedynie cięcia kosztów, bo wraz z tym dojdzie do zamknięcia 14 placówek Unity na całym świecie. Dodatkowo zmniejszona zostanie powierzchnie innych oddziałów, które nadal pozostaną otwarte.

Jako część kolejnych planów naprawczych firmy podniesiona została także kwestia pracy zdalnej. W tym przypadku Unity postanowiło znieść obowiązek pracy biurowej przez trzy dni w tygodniu. Ta zmiana zdecydowanie przypadnie do gustu tym, którym o wiele lepiej idzie wykonywanie zadań w domowym zaciszu.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 75 cali

Wszystkie te działania mają być efektem swoistego „resetu”, jaki zarządził dotychczasowy CEO Unity — Jim Whitehurst. Poza kwestiami organizacyjnymi pozostaje jeszcze kwestia wizerunku samej korporacji, który został dość mocno nadwątlony. Tutaj firmę czeka jeszcze więcej pracy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.