[Akt.] 20 godzin gry w FIFĘ 22 za darmo na Xbox Series X|S dzięki Xbox Game Pass Ultimate. Zobacz, jak skorzystać

FIFA 22

W lipcu pisaliśmy, że FIFA 22 będzie dostępna za darmo dla subskrybentów Xbox Game Pass, ale tylko przez ograniczony czas. Wówczas „ograniczonym czasem” było 10 godzin, ale okazuje się, że dzięki subskrypcji Microsoftu w najnowszej odsłonie niesłychanie popularnej serii od Electronic Arts można zabawić dwa razy tyle i to bez uiszczania żadnej opłaty. Aby skorzystać z okazji, trzeba jednak spełnić dwa warunki.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

20 godzin darmowego dostępu do FIFY 22 w ramach Xbox Game Pass Ultimate, ale tylko na Xbox Series X|S

Zwiastun FIFY 22

EA Play wchodzi w skład subskrypcji Xbox Game Pass PC i Xbox Game Pass Ultimate, ale z 20 godzin darmowego dostępu do FIFY 22 skorzystają tylko posiadacze drugiego abonamentu, którzy na dodatek grają na Xboxie Series X lub Xboxie Series S. Cały „myk” polega na tym, że nowe konsole Microsoftu uruchamiają także tytuły z Xboxa One w ramach wstecznej kompatybilności, a FIFA 22 będzie dostępna na obu generacjach. To z kolei oznacza, że posiadacze sprzętu nowej generacji (Xbox Series X|S) mogą skorzystać z 10-godzinnego okresu próbnego nowej FIFY aż dwa razy, pobierając zarówno wersję na starą jak i nową generację konsol. Zostało bowiem potwierdzone, że trial jest liczony osobno dla każdego wydania.

Jak pobrać FIFĘ 22 za darmo na Xbox One lub Xbox Series X|S w ramach Xbox Game Pass Ultimate?

Subskrybenci Xbox Game Pass PC i Xbox Game Pass Ultimate będą mogli rozpocząć darmowy okres próbny w FIFIE 22 w środę 22 września o godzinie 19:00. Aby pobrać grę na swoją konsolę w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate już dziś, wykonaj poniższe kroki.

  1. Pobierz oficjalną aplikację Xbox na swój smartfon z Androidem lub iOS.
  2. Zainstaluj aplikację i zaloguj się na swoje konto Microsoft, na którym posiadasz aktywną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate.
  3. Na ekranie głównym aplikacji odszukaj ikonę lupy i w polu wyszukiwania wpisz FIFA 22. Po wykonaniu tej czynności, w sekcji Gry twoim oczom ukażą się dwie pozycje: FIFA 22 Xbox One i FIFA 22 Xbox Series X|S.
  4. Przejdź do interesującej cię wersji gry i wciśnij przycisk Pobierz na konsolę, wybierając sprzęt, który wcześniej powiązałeś(aś) z aplikacją.

Kiedy darmowy 10-godzinny okres próbny danej wersji FIFY 22 dobiegnie końca, po prostu pobierz drugie wydanie (jeśli oczywiście grasz na Xboxie Series S lub Xboxie Series X). Dzięki temu zyskasz w sumie 20 godzin dostępu do omawianej gry, choć niewykluczone, że postępy poczynione w wersji na Xbox Series X|S nie przeniosą się do wydania na Xbox One, więc lepiej zacząć od wersji na starą generację; informacje na ten temat dostępne w internecie są sprzeczne, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Rzecz jasna osoby grające na komputerach lub Xboxie One również mogą bezpłatnie przetestować FIFĘ 22, ale tylko przez 10 godzin. W tym celu pecetowcy muszą posiadać abonament Xbox Game Pass PC lub Xbox Game Pass Ultimate, a konsolowcy – Xbox Game Pass Ultimate. Oficjalna premiera gry FIFA 22 odbędzie się 1 października 2021 roku.

PS. Będąc przy konsolach nowej generacji, opublikowaliśmy dziś artykuł omawiający najlepsze słuchawki do Xbox Series X|S. Być może komuś się przyda!

Aktualizacja – 21.09.2021, 22:10

Niniejszy tekst bazował na wypowiedzi Community Managera Electronic Arts na forum EA, który pierwotnie potwierdził, że posiadacze konsol nowej generacji oraz abonamentu EA Play, będącego częścią Xbox Game Pass PC i Xbox Game Pass Ultimate, będą mogli grać w FIFĘ 22 łącznie przez 20 godzin, jeśli pobiorą dwie wersje. Niestety pracownik firmy zaktualizował swoją wypowiedź i poinformował, że darmowy okres próbny będzie jednak przenoszony pomiędzy wydaniami, co oznacza, że omówiony w poradniku sposób nie zadziała i bez względu na wszystko w ramach subskrypcji Microsoftu zagramy tylko 10 godzin.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z