Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold?

Xbox Game Pass i Xbox Live Gold

Jeśli zastanawiasz się, jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass albo Xbox Live Gold, to jesteś w dobrym miejscu — w niniejszym poradniku krok po kroku przedstawimy cały proces anulacji. Na szczęście nie jest to nic skomplikowanego, bo sprawę można zamknąć w mniej niż minutę. Darujmy sobie jednak zbędne lanie wody i przejdźmy do konkretów.

Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass?

Cały proces anulowania abonamentu Xbox Game Pass, PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate najlepiej przedstawić krok po kroku, dlatego tak właśnie zrobimy. Aby wyłączyć subskrypcję, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Przejdź pod ten adres i zaloguj się na koncie Microsoft, na którym chcesz anulować subskrypcję.
  2. Po pomyślnym zalogowaniu się zobaczysz ekran jak poniżej. Wciśnij zaznaczony na zrzucie ekranu przycisk Zarządzaj.
  1. Wciśnij przycisk Anuluj subskrypcję.
  1. Zjedź na sam dół strony i wciśnij niebieski przycisk z napisem Anuluj subskrypcję.
  1. W zależności od tego, czy chcesz anulować abonament Xbox Game Pass, PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate od razu po jego zakupie, czy też jakiś czas później, Microsoft może zaproponować ci dwie opcje:
    1. Anuluj i otrzymaj zwrot pieniędzy
    2. Anuluj automatyczne odnawianie subskrypcji

Jeżeli wybierzesz pierwszą, to natychmiastowo utracisz dostęp do subskrypcji, ale za kilka dni otrzymasz zwrot pieniędzy za jej zakup. Z kolei jeśli postawisz na pozycję numer dwa, to twój abonament pozostanie aktywny do dnia, do którego została już opłacony, ale po jego zakończeniu z twojego konta nie zostaną pobrane środki na jego przedłużenie. Gdy już podejmiesz decyzję, zatwierdź cały proces odpowiednim przyciskiem i gotowe.

Jak anulować subskrypcję Xbox Live Gold?

Aby zrezygnować z Xbox Live Gold, postępuj według kroków dotyczących Xbox Game Pass opisanych powyżej, bo proces anulowania wszystkich rodzajów subskrypcji Microsoftu jest identyczny. Nie ma więc sensu rozpisywać się na nowo — jedynymi różnicami, jakie zauważysz po drodze, będzie nazwa posiadanego abonamentu.

Podsumowanie

Po przeczytaniu niniejszego poradnika z pewnością wiesz już, jak zrezygnować z subskrypcji Xbox Game Pass, Xbox Live Gold lub jakiegokolwiek innego abonamentu Microsoftu. Nie da się ukryć, że nie ma w tym żadnej filozofii — firma zadbała, aby wszystko było bardzo proste.

Przeczytaj też: Jak wyłączyć crossplay na konsolach Xbox

Oczywiście po anulowaniu dowolnej subskrypcji będzie można ją wykupić ponownie w każdej chwili. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania związane z tematem naszego poradnika, to śmiało zadaj je w komentarzach! Na pewno pomożemy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.