Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate?

Xbox Game Pass

Jeśli zastanawiasz się, jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate, to jesteś w dobrym miejscu. W niniejszym artykule krok po kroku przedstawię cały proces anulacji. Na szczęście nie jest to nic skomplikowanego, bo sprawę można zamknąć w mniej niż minutę. Przechodząc do konkretów…

Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate?

Aby anulować dowolny typ subskrypcji Xbox Game Pass, w pierwszej kolejności udaj się na tę stronę. Następnie zaloguj się na swoje konto Microsoft, klikając w przycisk zaznaczony na poniższym zrzucie ekranu.

Po pomyślnym zalogowaniu się na swoje konto, w przypadku posiadania aktywnej subskrypcji, twoim oczom ukaże się taki widok:


Tuż pod nazwą subskrypcji kliknij przycisk Zobacz szczegóły. Następnie zostanie wyświetlone następujące okienko:

Aby przejść dalej, naciśnij zaznaczony czerwoną otoczką przycisk Zarządzaj. Po wykonaniu tego kroku zostanie otworzona strona, na której można już anulować subskrypcję.

Wciśnij zaznaczony na czerwono przycisk Anuluj subskrypcję przy subskrypcji, którą chcesz wyłączyć. Zjedź na sam dół strony, by potwierdzić swoją decyzję.

Aby ostatecznie anulować abonament Xbox Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate, wybierz Wyłącz rozliczenia cykliczne. Gdy to zrobisz, wyświetli się poniższy komunikat.


To by było na tyle. Jeśli krok po kroku wykonywałeś/aś przedstawione wyżej czynności, to twoja subskrypcja Xbox Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate z pewnością została już anulowana. Warto zaznaczyć, że nie ma znaczenia, który abonament posiadasz, bo każdy wstrzymuje się w ten sam sposób.

Anulowanie subskrypcji oznacza, że z twojej karty nie będą już pobierane żadne środki, dopóki nie zdecydujesz się jej wznowić, co oczywiście możesz zrobić w każdej chwili. Jeśli zrezygnujesz z abonamentu przed końcem obecnego okresu rozliczeniowego, to wciąż będziesz mógł z niego korzystać do momentu jego zakończenia. Mówiąc prościej, jeśli np. 1 marca anulujesz subskrypcję, która kończy się 27 kwietnia, to dostęp do niej stracisz dopiero 27 kwietnia.

Podsumowanie

Po przeczytaniu niniejszego poradnika z pewnością wiesz już, jak zrezygnować z subskrypcji Xbox Game Pass albo Xbox Game Pass Ultimate. Nie da się ukryć, że nie ma w tym żadnej filozofii – Microsoft zadbał, by cały proces był bardzo prosty. Jeśli jednak masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało zadaj je w komentarzach poniżej.