15% rabatu do PS Store na wszystko! Zobacz, jak kupować taniej w sklepie PlayStation gry i nie tylko

Do 15 rabatu w PS Store

Jak kupić gry (i wszystko inne) w PS Store taniej o 15%? W tym poradniku pokażemy Ci, że oszczędzanie w cyfrowym sklepie Sony jest możliwe, a w dodatku bardzo proste. Dzięki naszemu sposobowi, który swoją drogą jest w pełni legalny, zakupy w PlayStation Store staną się sporo tańsze.

Brzmi dobrze? No pewnie, że brzmi. Tłumaczymy co i jak w dalszej części tekstu.

Gry (i wszystko inne) w PS Store taniej o 15% – jak to możliwe?

Odpowiedź na postawione w nagłówku pytanie jest bardzo prosta: dzięki kartom podarunkowym do PlayStation Store. Tak się bowiem składa, że rzeczone giftcardy są dostępne w wybranych sklepach mniej więcej o 15% taniej, niż wynosi ich nominalna wartość.

To z kolei oznacza, że możemy kupić np. kartę doładowującą do PS Store o wartości 200 zł, płacąc jedynie 170 zł. W skrócie: wydajemy 170 zł, a otrzymujemy do wykorzystania na gry, dodatki czy abonamenty aż 200 zł. Właśnie tym sposobem dużo bardziej opłaca się kupić najpierw tańsze karty podarunkowe, a dopiero potem zrobić zakupy w PlayStation Store, płacąc za ich pomocą.

Mimo że wydaje się to dość nieprawdopodobne, to metoda ta jest w pełni legalna i została przetestowana przez tysiące graczy na całym świecie. Wszystko bazuje po prostu na kupowaniu kart podarunkowych w promocji, które pozwalają wydać w PS Store więcej, niż za nie zapłaciliśmy.

Jak kupować w PS Store taniej z rabatem 15%? Poradnik krok po kroku

Pierwszym krokiem do tańszych zakupów w PS Store jest wybranie produktu, który chcesz nabyć w sklepie PlayStation. Do jego ceny musisz bowiem dopasować kartę podarunkową, którą potem kupisz. Przykładowo, jeśli gra kosztuje 190 zł, to najlepszym wyborem będzie uprzedni zakup doładowania do PlayStation Store o wartości 200 zł. Wówczas zapłacisz ok. 170 zł, kupisz grę za 190 zł i jeszcze zostanie ci 10 zł w wirtualnym portfelu do wykorzystania przy następnych zakupach.

Jeśli wybrałeś(aś) już produkt, który chcesz nabyć w PS Store, to teraz kup kartę podarunkową o odpowiednim nominalne, korzystając z ofert poniżej. Jeśli potrzebujesz, możesz też nabyć kilka takich samych lub różnych nominałów – nie ma żadnego limitu. Na swoim koncie PlayStation bez problemu aktywujesz nawet 500 różnych kart podarunkowych.

Jeśli nie możesz dopasować żadnej karty podarunkowej do swoich potrzeb (przykładowo gra kosztuje 160 zł), to śmiało kup większy nominał, np. 200 zł, albo połącz dwa tańsze giftcardy. Pozostałe środki nie przepadną – jeśli np. kupisz kartę doładowującą o wartości 200 zł, po czym nabędziesz grę za 160 zł, to w twoim portfelu w PS Store zostanie 40 zł reszty, które będziesz mógł(a) wykorzystać przy następnych zakupach.

Najlepsze oferty na poszczególne karty podarunkowe znajdują się poniżej. Kliknij w jeden z poniższych przycisków, a odpowiednie oferty zostaną rozwinięte.

Jak aktywować karty podarunkowe w PlayStation Store?

Mimo że przy każdej ofercie na karty podarunkowe opisaliśmy już jak aktywować kody, to dla wygody zrobimy to raz jeszcze w tej sekcji.

Przechodząc do konkretów, aby aktywować kartę podarunkową w PS Store, udaj się na stronę store.playstation.com. Następnie zaloguj się na swoim koncie PlayStation i w prawym górnym rogu kliknij swój awatar. Z opcji, które się pojawią, wybierz „Wykorzystaj kod”, po czym wpisz kupiony klucz i potwierdź aktywację.

Alternatywnie, kod możesz też aktywować na konsoli. W tym celu uruchom PS4 lub PS5, odpal PlayStation Store i odszukaj zakładkę „Wykorzystaj kod”. Tam wpisz kupiony klucz i zatwierdź go.

Tanie gry w PS Store – podsumowanie

To by było na tyle w naszym poradniku pokazującym, jak kupować tańsze gry (i wszystko inne) w PS Store. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się przydatny i oszczędzisz dzięki niemu niemało pieniędzy.

Pod koniec przypominamy, że na naszym portalu znajduje się też poradnik na tani PS Plus, który również bazuje na sposobie z kartami podarunkowymi.

Masz jakieś pytania co do naszego sposobu? Śmiało zadaj je w komentarzach poniżej – na pewno pomożemy!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.