[Rekrutacja] Poszukujemy Newsmana do pracy w godzinach poranno-popołudniowych

Rekrutacja XGP.pl newsman

XGP.pl to jeden z najszybciej rosnących portali o grach w Polsce, który we wrześniu 2023 roku przebił barierę 1 000 000 wyświetleń. W związku z naszym niesamowicie szybkim rozwojem poszukujemy Newsmana do pracy dodatkowej, który(a) będzie publikować aktualności o grach, konsolach i okazjonalnie sprzęcie w godzinach poranno-popołudniowych. Brzmi jak praca dla Ciebie? Czytaj dalej!

Wymagamy:

 • Znajomości nienagannej polszczyzny i umiejętności konstruowania zdań, które dobrze się czyta
 • Bardzo dobrego rozeznania w branży gier i konsol (wszystkie platformy)
 • Umiejętności wyszukiwania informacji i weryfikowania ich prawdziwości
 • Dobrej znajomości języka angielskiego, aby móc bazować na zagranicznych źródłach
 • Szybkiego czasu reakcji na wiadomości branżowe
 • Sumienności i zaangażowania
 • Trzymania ręki na pulsie i publikowania newsów na bieżąco przez cały dyżur
 • Samodzielności

Szukamy osób, które będą w stanie pracować w godzinach poranno-popołudniowych (np. 10:00 – 15:00) od poniedziałku do piątku – jesteśmy otwarci na drobne modyfikacje grafiku, abyś pogodził(a) go np. ze studiami. W zgłoszeniu napisz, jaki przedział godzinowy byłby dla Ciebie idealny.

Co istotne: liczymy, że będziesz dostępny(a) przynajmniej w ustalonym przedziale – jeśli zechcesz pisać więcej, także poza umówionymi godzinami, śmiało 🙂

Liczymy, że podczas pełnienia dyżuru będziesz stale trzymać rękę na pulsie i publikować newsy na bieżąco, sprawnie reagując na pojawiające się wiadomości.

Mile widziane, ale niekonieczne:

 • Znajomość CMS-a WordPress
 • Znajomość podstaw SEO
 • Znajomość dowolnego z programów graficznych (np. Affinity Photo, Photoshop, GIMP) w celu kadrowania obrazów i/lub tworzenia obrazków wyróżniających
 • Doświadczenie na podobnym stanowisku
 • Dostępność w weekendy

Co oferujemy:

 • Zatrudnienie na umowie o dzieło
 • Konkurencyjne wynagrodzenie za każdy tekst
 • Atrakcyjne bonusy za wyniki tekstów, zaangażowanie i opcjonalne akcje dodatkowe – np. jeśli Twój tekst przekroczy barierę 20 000 wyświetleń, zapłacimy Ci za niego dodatkowe 100 zł
 • Pracę zdalną z dowolnego miejsca na Ziemi
 • Gry i sprzęt do recenzji / na testy
 • Możliwość wyjazdów na wydarzenia branżowe
 • Możliwość budowania osobistej marki w Internecie, bo wszystkie opublikowane przez Ciebie teksty na XGP.pl będą podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem
 • Własny e-mail w domenie XGP.pl (np. jan.kowalski@XGP.pl)
 • Przyjacielską atmosferę — słowo „Szef” nie istnieje w naszym słowniku, wszyscy jesteśmy kumplami i kumpelkami 😉

Jak będzie wyglądała Twoja praca?

Zanim na dobre zaczniesz udzielać się na XGP.pl, otrzymasz od nas wytyczne dot. publikacji, a do tego nauczymy Cię całej nawigacji po naszym panelu administracyjnym. Innymi słowy, wszystko Ci pokażemy.

Każdego dnia pracę będziesz rozpoczynać od przeglądania newsów źródłowych — po podpisaniu umowy otrzymasz od nas wstępną listę stron, które możesz przeczesywać w poszukiwaniu ciekawych materiałów do opisania na łamach XGP.pl. Gdy już coś znajdziesz, wpisujesz temat do harmonogramu i zaczynasz pisanie w naszym panelu — dodajesz grafiki, kategoryzujesz tekst, a na końcu publikujesz go na portalu. Staramy się pisać krótko i zwięźle, bez lania wody, a średnia długość newsa to u nas 750 – 1500 znaków. Po opublikowaniu wpisu na portalu udostępnisz go również na naszym profilu na Facebooku, do którego otrzymasz dostęp.

Większość Twojej pracy będzie polegała na poszukiwaniu ciekawych tematów; samo pisanie zajmie znacznie mniej. Newsy nie pojawiają się co kilka sekund, dlatego sporo czasu w podanym wyżej okienku będziesz miał(a) dla siebie, na inne sprawy. Nie zamierzamy Cię kontrolować, ale oczekujemy, że w umówionym przedziale będziesz trzymał(a) rękę na pulsie, poszukując ciekawych tematów i publikując je. Ważny jest czas reakcji — newsy muszą być wrzucane jak najszybciej.

Od czasu do czasu możesz też opublikować jakąś promocję, jeżeli będzie wyjątkowo ciekawa. Wrzucenie dobrej oferty to zazwyczaj nie więcej niż 5 minut pracy.

Zainteresowany(a)? Zgłoś swoją kandydaturę!

Jeżeli chcesz zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko poranno-popołudniowego Newsmana, na maila rekrutacja@xgp.pl prześlij nam:

 1. Kilka słów o sobie (imię, wiek, zainteresowania).
 2. Napisany przez siebie news na podstawie tego źródła w formacie PDF (dodaj go w załączniku) lub link do swojego newsa, który znajduje się już gdzieś w internecie.
 3. Godziny, w jakich był(a)byś w stanie pracować od poniedziałku do piątku.

W temacie wiadomości wpisz: „Zgłoszenie na poranno-popołudniowego Redaktora newsów„. Tekst nie musi mieć żadnej określonej liczby znaków, ale ma być kompletny i zawierać wszystkie istotne informacje.

Nie wysyłaj nam swojego CV; interesują nas realne umiejętności, a nie wykształcenie czy osiągnięcia. Odezwiemy się do wybranych kandydatów. Rekrutacja trwa do momentu, aż nawiążemy z kimś współpracę (gdy to się stanie, niniejsze ogłoszenie zostanie skasowane) – dlatego nie zwlekaj z wysłaniem zgłoszenia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.