Co to jest Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate? Czym się różnią?

Co to jest Xbox Game Pass Ultimate

Wiele osób zastanawia się, co to jest Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate oraz jakie są pomiędzy nimi różnice. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, bo przecież nikt nie jest wszechwiedzący. Niniejszy artykuł szczegółowo odpowiada na tytułowe pytania, wyjaśniając wszelkie nieścisłości.

Czym jest Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate?

Co to jest Xbox Game Pass Ultimate

Xbox Game Pass to usługa subskrypcyjna firmy Microsoft, która w zamian za stałą miesięczną opłatę oferuje dostęp do ogromnej bazy gier na konsolach marki Xbox, komputerach PC oraz w chmurze (w zależności od planu). Subskrypcja zadebiutowała 1 czerwca 2017 roku, a jej biblioteka jest na tyle zróżnicowana, że każdy powinien bez trudu znaleźć coś dla siebie – zaczynając od strzelanek, przez wyścigówki, a na tytułach od niezależnych deweloperów kończąc. Przez cały okres trwania abonamentu użytkownicy mogą pobierać dowolne produkcje z oferty bez żadnych ograniczeń. Warto zaznaczyć, że w Xbox Game Pass regularnie pojawiają się nowe gry, choć niektóre produkcje są dostępne tylko przez ograniczony czas. Jeśli zaś chodzi o Xbox Game Pass Ultimate, to jest to po prostu bogatsza wersja „podstawowego” Game Passa, zawierająca dodatkowe dobra. Różnice pomiędzy Game Passem a Game Passem Ultimate zostały wypisane w kolejnym nagłówku.

Wiele osób porównuje subskrypcję Microsoftu do takich serwisów streamingowych jak Netflix czy Spotify. Po prawdzie trudno się temu dziwić, bo wszystkie te usługi działają na tej samej zasadzie – wymagają comiesięcznej opłaty, by podtrzymać dostęp do konkretnych korzyści. W przypadku Game Passa są nimi gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Różnice pomiędzy Xbox Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate

Aktualnie są dostępne trzy plany Xbox Game Pass: PC Game Pass (PC), Xbox Game Pass (konsole) i Xbox Game Pass Ultimate. Każdy z nich co nieco się od siebie różni. Czym dokładnie? Tego można się dowiedzieć z poniższej tabelki.

PC Game Pass (PC)Xbox Game Pass (konsole)Xbox Game Pass Ultimate (PC, konsole, chmura)
Dostęp do ponad 300 gierDostęp do ponad 350 gierDostęp do ponad 450 gier (część tylko na konsole, część tylko na PC)
Regularnie dodawane nowe gryRegularnie dodawane nowe gryRegularnie dodawane nowe gry
Gry Xbox Game Studios dostępne w dniu premiery bez dodatkowych opłatGry Xbox Game Studios dostępne w dniu premiery bez dodatkowych opłatGry Xbox Game Studios dostępne w dniu premiery bez dodatkowych opłat
Żniżki i oferty członkowskieŻniżki i oferty członkowskieEkskluzywne zniżki dla członków i oferty na wyłączność
Bezpłatne bonusy (zawartość dodatkowa w grach i oferty partnerów Microsoftu)
Możliwość grania w chmurze (m.in. na smartfonach i tabletach z systemami Android lub iOS)
Abonament Xbox Live Gold w cenie
Gry z EA Play w cenieGry z EA Play w cenie (na PC i konsole)

Cena Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate – ile kosztuje subskrypcja?

Skoro wiemy już, co to jest Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate oraz czym różnią się od siebie poszczególne plany, przyjrzyjmy się ich regularnym cenom. Prezentują się one następująco:

  • PC Game Pass (PC) – 39,99 zł miesięcznie
  • Xbox Game Pass (konsole) – 42,99 zł miesięcznie
  • Xbox Game Pass Ultimate (PC i konsole) – 62,99 zł miesięcznie

Subskrypcja jest dostępna na oficjalnej stronie Microsoftu oraz w wielu innych sklepach — zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Należy wspomnieć, że abonament stosunkowo często można kupić w obniżonej cenie, choć wersję Ultimate najlepiej nabyć z naszym poradnikiem, pozwalającym oszczędzić zdecydowanie najwięcej.

Podsumowanie

Xbox Game Pass ani Xbox Game Pass Ultimate nie należą do grona skomplikowanych usług. Nietrudno zrozumieć, na jakiej zasadzie działają i czym się od siebie różnią.

Przeczytaj też: Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass?

Nie da się ukryć, że ceny tytułowych subskrypcji nie są zbyt wygórowane – a już zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę liczbę gier dostępnych w bibliotece. Za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można ograć całą masę tytułów, które kupowane osobno kosztowałyby majątek. Nic więc dziwnego, że abonament Microsoftu cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.