Skąd pobierać fajne tapety na komputer?

Samsung LS24R350FHLXZX

Jeżeli zastanawiasz się, skąd pobierać fajne tapety na komputer, to czytasz odpowiedni artykuł. Zwiedziliśmy spory kawałek internetu, aby ostatecznie stwierdzić, że obrazki na pulpit najlepiej ściągać z jednego dobrze znanego wielu osobom miejsca. Bez zaskoczenia, konkrety w dalszej części tekstu.

Fajne tapety na komputer — słowem wstępu

Dla niektórych osób obrazek na pulpicie jest zupełnie nieistotny, ale są też użytkownicy, którzy lubią fajne tapety na komputer. To, skąd je pobierać w dużej mierze zależy od tego, jakie grafiki nas interesują. W sieci można znaleźć wiele stron oferujących darmowe obrazki, ale zwykle są one podzielone tematycznie. Dlatego też rzadko kiedy tapety związane z grami znajdą się na tej samej witrynie, co np. grafiki dla fanów motoryzacji.

Mając na uwadze rożnorodne upodobania każdego z nas, ciężko wskazać uniwersalną stronę, na której wszyscy znajdą coś dla siebie. No, może poza jednym wyjątkiem, ale o tym poniżej.

Darmowe tapety na komputer do pobrania — co, jak i gdzie?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, raczej nie ma uniwersalnej strony, na której znajdziesz tapety na komputer w 4K (lub innych rozdzielczościach) ze wszystkich kategorii. Dlatego też w poszukiwaniu obrazków na pulpit najlepiej skorzystać ze starego, dobrego Google Grafika. W wyszukiwarce amerykańskiego giganta wystarczy wpisać, co nas interesuje (np. tapeta z Audi RS6 czy Kapitanem Price z Call of Duty), a pojawi się masa potencjalnie ciekawych wyników. Na końcu wyszukiwanej frazy warto też dopisać słowo „wallpaper” (ang. tapeta), aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie fajnej grafiki na pulpit.

W Google Grafika jest jeszcze dostępna opcja, która pozwala ustalić przybliżone wymiary wyszukiwanych grafik. W tym celu należy wybrać Narzędzia, a następnie jedną z czterech opcji — Dowolny rozmiar, Duży, Średni lub Ikona. Całość zaznaczyliśmy na poniższym zrzucie ekranu.

Tapety na pulpit rozmiar duże
Opcja pozwalająca wyszukiwać małe, średnie lub duże tapety na pulpit i inne obrazki w Google Grafika

W poszukiwaniu tapety na kompa warto jeszcze spojrzeć na ofertę serwisów takich jak Pinterest czy Pixabay. Na obu platformach można wykorzystywać szczegółowe filtry, pozwalające zawęzić wyniki wyszukiwania, ale z drugiej strony Google Grafika jest zbiorczym agregatorem i nieco mija się to z celem. Innymi słowy, wszystko, co na Pintereście czy Pixabay znajdziesz również w wyszukiwarce Google.

Tapety na komputer — podsumowanie

To by było na tyle w naszym artykule tłumaczącym, gdzie pobierać fajne tapety na pulpit. Mamy nadzieję, że tekst okazał się pomocny, mimo że dla niektórych może nie być on przesadnie odkrywczy. Z drugiej strony — nie wszyscy są komputerowymi geekami i my to jak najbardziej rozumiemy.

Przeczytaj też: GeForce Experience — wszystko, co musisz wiedzieć

Ładna tapeta na komputer oczywiście nie sprawi, że rangi w Valorant zaczną się same wbijać, a skiny do Minecraft zapewnią dodatkowe obrażenia. Grafika na pulpicie ma przede wszystkim cieszyć oko — nie ma ona żadnych innych zastosowań.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z