Najlepsze gry muzyczne na Nintendo Switch. TOP 10 tytułów, które dają czystą radość

Gry muzyczne na Nintendo Switch

Na co dzień można się zachwycać grami z otwartym światem, złożoną fabułą i masą questów do wypełnienia. Ale dla własnej higieny psychicznej warto czasem sięgnąć po produkcje, które nie są może aż tak rozbudowane, za to ich nadrzędnym celem jest niesienie czystej, niczym nieskrępowanej frajdy z grania. Taką radość dają właśnie gry muzyczne na Nintendo Switch, które chcemy przybliżyć w niniejszym zestawieniu.

Najlepsze gry muzyczne na Nintendo Switch

Nie da się ukryć, że gry na Nintendo Switch są bardzo różnorodne – nie brakuje nawet przedstawicieli tytułowego, dość niszowego gatunku. W sumie nic dziwnego, ponieważ konsole japońskiego giganta od zawsze kojarzyły się z rozrywką skierowaną do wszystkich grup wiekowych. Wyselekcjonowane przez nas tytuły sprawdzą się zarówno podczas rodzinnych spotkań, jak i imprez w gronie przyjaciół. Nie przedłużając, przejdźmy do zestawienia prezentującego 10 najlepszych gier muzycznych na Nintendo Switch, które warto sprawdzić. Kolejność tytułów w zestawieniu nie ma żadnego znaczenia.

1. Runner3

Runner3
Runner3

Nasze zestawienie zawierające najlepsze gry muzyczne na Switcha otwieramy trzecią częścią serii Runner. Kto nigdy nie miał do czynienia z tym tytułem, może pomyśleć, że to klasyczna side-scrollowa platformówka. W rzeczywistości jest to wyjątkowa gra muzyczno-rytmiczna.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sterujemy postacią Komandora Wideo, który automatycznie biegnie przed siebie, przemierzając barwne i najeżone przeszkodami levele. Naszym zadaniem jest unikanie wszelkich niebezpieczeństw, wytwarzając przy tym muzykę. Innymi słowy, nasze działania na ekranie mają bezpośrednie przełożenie na odgrywaną melodię. Ten popis twórczej kreatywności trzeba po prostu ujrzeć na własne oczy… i usłyszeć.

Zwiastun Runner3
 • Rok wydania: 2018
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 7,3/10

2. MUSYNX

MUSYNX
MUSYNX

Coś dla fanów azjatyckiej muzyki pop i nie tylko. MUSYNX to gra muzyczna wypełniona różnorodnymi utworami twórców z Chin, Tajwanu i Japonii. Biblioteka liczy ponad 100 utworów, wśród których znajdziemy wspomniany pop, ale też rock, techno czy r&b.

Sama mechanika rozgrywki znana będzie każdemu, kto miał do czynienia z takimi hitami jak DJMAX czy Guitar Hero. Na ekranie widzimy pionową trasę, na której pojawiają się kolorowe symbole. Zadaniem gracza jest wciskanie odpowiednich przycisków w rytm muzyki, za co przydzielana jest punktacja. Wyróżnikiem tej produkcji jest wspomniana muzyka – energiczna, wesoła i zwariowana zarazem. Wystarczy kwadrans spędzony z MUSYNX, aby nastroić się pozytywną energią na resztę dnia.

Zwiastun MUSYNX
 • Rok wydania: 2018
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 7,7/10

3. Just Dance 2022

Just Dance 2022
Just Dance 2022

Wymieniając najlepsze gry muzyczne na Nintendo Switch albo jakąkolwiek inną platformę, zwyczajnie nie można pominąć serii Just Dance. Niektórzy ją kochają, inni nienawidzą – ale do tej drugiej grupy raczej nie trafił jeszcze żaden entuzjasta gier muzycznych.

Każda odsłona Just Dance oferuje mieszankę najnowszych hitów z domieszką młodej klasyki. Całości towarzyszą bardzo dynamiczne układy taneczne, które gracz musi powtarzać przy odpowiednim zachowaniu rytmu. Na naszej liście zamieszczamy JD 2022, ale równie dobrze mogłaby się znaleźć tutaj każda część serii. Przy tych grach pozytywne emocje i setki spalonych kalorii są gwarantowane.

Zwiastun Just Dance 2022
 • Rok wydania: 2021
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 5/10

4. Hexagroove Tactical DJ

Hexagroove Tactical DJ
Hexagroove Tactical DJ

Tym razem wcielamy się nie w tancerza, a twórcę muzyki, mającego zadowolić ludzi na parkiecie. W tej produkcji tworzymy utwory, którymi regulujemy energię wirtualnej publiczności i nie możemy pozwolić, by jej poziom euforii spadł poniżej zadowalającego poziomu.

W trakcie zabawy mamy do dyspozycji różnego rodzaju pętle dźwiękowe, które musimy łączyć w czasie rzeczywistym, oczywiście w najbardziej kreatywny sposób z możliwych. W miarę postępu odkrywamy nowe dźwięki i sztuczki przydające się w kolejnych utworach, a także nowe kluby, w których możemy występować przed fanami. Przy tej produkcji miłośnicy muzyki elektronicznej poczują się jak w domu.

Zwiastun Hexagroove Tactical DJ
 • Rok wydania: 2019
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 8/10

5. Mad Rat Dead

Mad Rat Dead
Mad Rat Dead

Gry muzyczne na Nintendo Switch możemy podzielić na te bardziej i mniej znane. Mad Rat Dead zalicza się raczej do drugiej grupy, ale warto dać mu szansę. W tej platformowo-muzycznej produkcji wcielamy się w tytułowego szalonego szczura, którego przywrócono do świata żywych. Dzięki temu główny bohater będzie mógł zemścić się na swoich oprawcach, którzy przeprowadzali na nim eksperymenty genetyczne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aby utrzymać szczura przy życiu, musimy skakać i omijać różne przeszkody w rytm przygrywającej melodii. Pomocny będzie wskaźnik u dołu ekranu, pokazujący nadchodzące beaty. Gdy dany dźwięk zbliży się do ulokowanego w centrum serca, gracz może wykonać określony ruch. Pod koniec każdego poziomu przydzielana jest punktacja za wyczucie rytmu.

Zwiastun Mad Rat Dead
 • Rok wydania: 2020
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 8,2/10

6. Taiko no Tatsujin: Drum Session!

Taiko no Tatsujin: Drum Session!
Taiko no Tatsujin: Drum Session!

Kolejna gra muzyczno-rytmiczna, gdzie niemniej ważny od dobrego słuchu jest nasz refleks. Tym razem zabawa polega na wybijaniu rytmu przy użyciu bębenka taiko, który kupujemy osobno lub w zestawie z grą.

W trakcie zabawy, kierując się wskazówkami na ekranie, musimy uderzać w centralną część bębenka albo jego brzegi. Całości towarzyszy kolorowa oprawa wizualna, od której trudno oderwać wzrok. Jeśli interesują nas gry muzyczne na Nintento Switch z multiplayerem, to tego tytułu po prostu nie można przeoczyć.

Zwiastun Taiko no Tatsujin: Drum Session!
 • Rok wydania: 2020
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 7,4/10

7. Superbeat: Xonic

Superbeat: Xonic
Superbeat: Xonic

Jazz, rock, techno, trance, a nawet samba – różnorodność utworów pojawiających się w tej produkcji jest naprawdę imponująca. Superbeat: Xonic to tytuł doskonale nastrajający do zabawy w rytmach klubowych hitów.

Sama rozgrywka ponownie opiera się na wykorzystaniu refleksu i nabijaniu punktów w rankingu. Tym razem oczom gracza ukazuje się tuba, z której wylatują różnego rodzaju klocki, zmierzające w kierunku jej brzegów. Zadanie polega na wciskaniu lub przytrzymywaniu określonych klawiszy, gdy klocki znajdą się na konkretnym polu.

Zwiastun Superbeat: Xonic
 • Rok wydania: 2017
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 7,5/10

8. Cadence Of Hyrule: Crypt Of The NecroDancer Featuring The Legend Of Zelda

Cadence Of Hyrule: Crypt Of The NecroDancer Featuring The Legend Of Zelda
Cadence Of Hyrule: Crypt Of The NecroDancer Featuring The Legend Of Zelda

Gry muzyczne na Nintendo Switch doczekały się własnej Zeldy. Dokładniej rzecz ujmując jest to połączenie gry muzycznej Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer z serią The Legend of Zelda. Można zażartować, że ta produkcja zasługuje na miejsce w rankingu choćby ze względu na sam tytuł. Ale czy gameplay dorasta do tak oryginalnej nazwy? Zdecydowanie.

Produkcja stanowi mieszankę klasycznego RPG z grą rytmiczną i elementami roguelike. Wcielamy się w Linka albo Zeldę i walczymy z wrogami w rytm rozbrzmiewającej muzyki. Dzięki rozbrzmiewającym melodiom wiemy, kiedy spodziewać się ataku, albo kiedy samemu wymierzyć cios przeciwnikowi. A wspomniana muzyka to remiksy najbardziej rozpoznawalnych utworów z serii o Zeldzie, co powinno szczególniej zadowolić fanów tej kultowej sagi.

Zwiastun Cadence Of Hyrule: Crypt Of The NecroDancer Featuring The Legend Of Zelda
 • Rok wydania: 2019
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 8/10

9. Fitness Boxing

Fitness Boxing
Fitness Boxing

Wymieniliśmy już gry muzyczne na Switcha z elementami platformowymi i RPG, czas więc na produkcję, która czerpie również z gier sportowych. Fitness Boxing jest właśnie tego typu tytułem, gdzie trening cardio jest tak samo ważny, jak wyczucie rytmu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mechanika jest bardzo prosta: łapiemy za Joy-Cony, wybieramy wirtualnego trenera, a następnie boksujemy według jego wskazówek, oczywiście przy dźwiękach rytmicznej muzyki. Możemy dostosować długość i tempo treningu, a także partie mięśni, które chcemy ćwiczyć, więc tytuł ten łączy przyjemne z pożytecznym.

Zwiastun Fitness Boxing
 • Rok wydania: 2019
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 6,5/10

10. Kingdom Hearts: Melody Of Memory

Kingdom Hearts: Melody Of Memory
Kingdom Hearts: Melody Of Memory

Zestawienie zawierające najlepsze gry muzyczne na Nintendo Switch zamykamy tytułem, którego szkoda byłoby nie umieścić na liście. Kingdom Hearts: Melody Of Memory to kolejna odsłona popularnego cyklu jRPG od Square Enix, łącząca elementy akcji i gry rytmicznej.

Z kamerą umiejscowioną za plecami bohaterów, poruszamy się wzdłuż wyznaczonej ścieżki oraz eliminujemy wyskakujących wrogów w rytm muzyki. W sumie autorzy przygotowali ponad 140 utworów! Być może gameplay niczym nie wyróżnia się na tle wielu innych gier muzycznych, ale można na to przymknąć oko, bo przecież nie na co dzień mamy okazję kierować tak kultowymi postaciami ze świata Disneya, jak Kaczor Donald czy Myszka Mickey.

Zwiastun Kingdom Hearts: Melody Of Memory
 • Rok wydania: 2020
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: 8,1/10

Gry muzyczne na Switcha — podsumowanie

Na tym kończymy naszą wyliczankę najlepszych gier rytmiczno-muzycznych na konsolę Japończyków. Mamy nadzieję, że miłośnicy gatunku znaleźli tutaj produkcje, których wcześniej nie znali, a przeciwnicy tego typu gier — może dali się choć trochę przekonać, że warto spróbować!

Przeczytaj też: Najlepsze gry dla dzieci na Nintendo Switch

Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy gracie w tego typu produkcje. A jeśli macie swoje ulubione gry muzyczne na Nintendo Switch, to podzielcie się tytułami!

O autorze
Michał Nowak
Autor

Miłośnik konsol od małego. Tyle razy przechodził Metal Gear Solid, że potrafi cytować dialogi z pamięci. W grach fabularnych często stawia scenariusz ponad gameplay. Bywa też, że sięga po filmowe adaptacje gier, choć rzadko na tym dobrze wychodzi. Kiedy brakuje mu czasu na dłuższe sesje z padem w ręku, kopie w wirtualną piłkę. Kiedy w ogóle nie gra, lubi o grach czytać i pisać.

Liczba wpisów: 36 (w redakcji od 18.07.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.