3 najlepsze gry imprezowe w Xbox Game Pass

Gry imprezowe w Xbox Game Pass

Wielu graczy zastanawia się, czy w ofercie Xbox Game Pass są dostępne jakieś gry imprezowe. Odpowiedź na to pytanie jest prosta i zarazem twierdząca, o ile przyjmiemy odpowiednią definicję „gry imprezowej”. W niniejszym artykule przyjrzymy się tytułom z subskrypcji Microsoftu, które zagwarantują dobrą zabawę podczas spotkań z przyjaciółmi.

Nie skupimy się jednak na typowych grach kooperacyjnych na długie godziny, a podejdziemy do tematu w nieco inny sposób, przedstawiając produkcje, w których można rywalizować lub wspólnie obmyślać plan działania, w mniejszym lub większym stopniu angażując każdego uczestnika posiadówki. W każdym razie: zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Najlepsze gry imprezowe w Xbox Game Pass

Gry towarzyskie cieszą się całkiem sporą popularnością — zarówno te planszowe, jak i wideo. Trzeba uczciwie przyznać, że w ofercie Game Passa próżno szukać tytułów podobnych do To jesteś Ty! czy Wiedza to Potęga znanych z konsol PlayStation, ale Microsoft również ma co nieco do zaoferowania, jeżeli oczywiście przyjmiemy odpowiednie kryteria, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Bez przedłużania, zestawienie 3 najlepszych gier imprezowych z Xbox Game Pass rozpoczyna się poniżej. Kolejność tytułów na liście jest zupełnie przypadkowa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

1. Overcooked! 2

Overcooked! 2
Overcooked! 2

Overcooked! 2 to świetna gra imprezowa z Xbox Game Pass, która bez wątpienia sprawdzi się na domówce z telewizorem i konsolą. Ta zręcznościowa produkcja przenosi nas do Cebulowego Królestwa (nie mylić z Polską), które musimy ocalić przed armią nieumarłego chleba zwanego Unbread.

To jednak tylko ogólny zarys fabularny, bo zabawa polega tu na mierzeniu się z różnego rodzaju kuchennymi wyzwaniami. Wymagają one trzymania się receptur, kolejności przygotowywania składników, a nawet ukończenia w określonym czasie. Na jednej konsoli lub komputerze może rywalizować ze sobą do trzech graczy jednocześnie.

Zwiastun Overcooked! 2
  • Polska wersja językowa: tak (napisy)
  • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
  • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,7/10

2. Gang Beasts

Gang Beasts
Gang Beasts

W Gang Beasts sterujemy galaretowatymi postaciami z nieco przesadnie odwzorowaną fizyką ruchu, walcząc ze sobą nawzajem lub współpracując przeciwko gangom z Beef City. Pojedynki można toczyć na kilku zróżnicowanych planszach, jednak broni palnej czy białej tu nie uświadczymy, bo cały system walki opiera się na walce wręcz oraz wykorzystywaniu otoczenia.

Z uwagi na fakt, że ciała „Żelków” bywają bezwładne, gra często doprowadza do zabawnych sytuacji. W Gang Beasts na jednym komputerze lub konsoli może bawić się nawet czterech graczy, więc w zupełności wystarczy, aby zorganizować imprezowy turniej na ringu, w centrum handlowym czy innej lokacji dostępnej w grze.

Zwiastun Gang Beasts
  • Polska wersja językowa: nie
  • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
  • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,2/10

3. Golf With Your Friends

Golf With Your Friends
Golf With Your Friends

Golf With Your Friends to już ostatnia propozycja na niniejszej liście najlepszych gier imprezowych z Xbox Game Pass. Jak sama nazwa wskazuje, motywem przewodnim tej produkcji jest gra w minigolfa ze znajomymi — na jednej konsoli lub komputerze może rywalizować ze sobą nawet do dwunastu graczy jednocześnie. Podobnie jak w Worms W.M.D, do zabawy na Xboxie wystarczy tylko jeden kontroler.

Rozgrywka jest tu niezwykle prosta i polega na wbijaniu piłeczki do dołków na zróżnicowanych mapach. W żadnym wypadku nie jest to jednak symulator (mimo że zaimplementowano tu dość zaawansowany system fizyki), czego doskonale dowodzi obecność na mapach specjalnych pól, które zapewniają piłce spore przyspieszenie. Im więcej uczestników imprezy, tym ciekawsza zabawa w Golf With Your Friends — rywalizacja jest tu naprawdę miodna.

Zwiastun Golf With Your Friends
  • Polska wersja językowa: nie
  • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
  • Ocena graczy na Metacritic (PC): 6,7/10

Gry imprezowe w Xbox Game Pass. Podsumowanie

To by było na tyle w naszym zestawieniu najlepszych gier towarzyskich z Xbox Game Pass. W subskrypcji Microsoftu nie ma zbyt wielu produkcji, które będą idealne na imprezę przed telewizorem czy monitorem, ale mimo wszystko udało nam się wyselekcjonować kilka wartych uwagi tytułów.

Przeczytaj też: Najlepsze gry wyścigowe w Xbox Game Pass

Jak zawsze mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z uwzględnionych przez nas gier imprezowych wpadły wam w oko. A jeżeli uważacie, że na liście powinny się znaleźć jeszcze jakieś produkcje, to śmiało zasugerujcie nam je w komentarzach poniżej!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.