5 najlepszych gier imprezowych w Xbox Game Pass

Najlepsze gry imprezowe w Xbox Game Pass

Wielu graczy zastanawia się, czy w ofercie Xbox Game Pass są dostępne jakieś gry imprezowe. Odpowiedź na to pytanie jest prosta i zarazem twierdząca, o ile przyjmiemy odpowiednią definicję „gry imprezowej”. W niniejszym artykule przyjrzymy się tytułom z subskrypcji Microsoftu, które zagwarantują dobrą zabawę podczas spotkań z przyjaciółmi. Nie skupimy się jednak na typowych grach kooperacyjnych na długie godziny, a podejdziemy do tematu w nieco inny sposób, przedstawiając produkcje, w których można rywalizować lub wspólnie obmyślać plan działania, w mniejszym lub większym stopniu angażując każdego uczestnika posiadówki. W każdym razie: zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Najlepsze gry imprezowe w Xbox Game Pass

Gry towarzyskie cieszą się całkiem sporą popularnością — zarówno te planszowe, jak i wideo. Trzeba uczciwie przyznać, że w ofercie Game Passa próżno szukać tytułów podobnych do To jesteś Ty! czy Wiedza to Potęga znanych z konsol PlayStation, ale Microsoft również ma co nieco do zaoferowania, jeżeli oczywiście przyjmiemy odpowiednie kryteria, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Bez przedłużania, zestawienie 5 najlepszych gier imprezowych z Xbox Game Pass rozpoczyna się poniżej. Kolejność tytułów na liście jest zupełnie przypadkowa.

1. Overcooked! 2

Overcooked! 2
Overcooked! 2

Overcooked! 2 to świetna gra imprezowa z Xbox Game Pass, która bez wątpienia sprawdzi się na domówce z telewizorem i konsolą. Ta zręcznościowa produkcja przenosi nas do Cebulowego Królestwa (nie mylić z Polską), które musimy ocalić przed armią nieumarłego chleba zwanego Unbread. To jednak tylko ogólny zarys fabularny, bo zabawa polega tu na mierzeniu się z różnego rodzaju kuchennymi wyzwaniami. Wymagają one trzymania się receptur, kolejności przygotowywania składników, a nawet ukończenia w określonym czasie. Na jednej konsoli lub komputerze może rywalizować ze sobą do trzech graczy jednocześnie.

Zwiastun Overcooked! 2
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,7/10

2. Taiko no Tatsujin: The Drum Master!

Taiko no Tatsujin: The Drum Master!
Taiko no Tatsujin: The Drum Master!

Taiko no Tatsujin: The Drum Master! to kolejna warta uwagi gra towarzyska z Xbox Game Pass. Fabuły samej w sobie tu nie ma — rozgrywka polega na uderzaniu w nutki Don i Ka w rytm jednego z ponad 70 dostępnych w grze utworów, kierując się wytycznymi widocznymi na ekranie. Na jednej konsoli lub komputerze może rywalizować ze sobą maksymalnie dwóch graczy, więc Taiko no Tatsujin: The Drum Master! będzie świetnym wyborem, aby sprawdzić się w towarzystwie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy imprezy rzucali sobie nawzajem wyzwania — rozgrywka jest na tyle nieskomplikowana (nie mylić z „łatwa” — na wyższych poziomach trudności robi się ciężko), że wszyscy powinni bez trudu zrozumieć jej zasady.

Zwiastun Taiko no Tatsujin: The Drum Master!
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S)
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox Series X): 8/10

3. Worms W.M.D

Worms W.M.D
Worms W.M.D

Worms W.M.D to kolejna odsłona kultowego cyklu, którego początki sięgają 1995 roku. W tej niezwykle sympatycznej turowej strategii przejmujemy kontrolę nad urokliwymi, ale groźnymi robalami, wyposażonymi w najróżniejsze narzędzia mordu — począwszy od strzelb, a na wyrzutniach rakiet kończąc. Zabawa polega na rywalizacji dwóch drużyn — wygrywa oczywiście ta, która jako pierwsza wyeliminuje przeciwny zespół. Worms W.M.D to świetny tytuł, aby sprawdzić się w gronie znajomych i raz na zawsze ustalić, kto jest najlepszym strategiem wśród dowódców pełzających oddziałów. Co ciekawe, w przypadku konsoli do wspólnej zabawy wystarczy tylko jeden kontroler, bo po zakończeniu tury wystarczy przekazać pada siedzącemu obok rywalowi, aby ten wykonał swój ruch.

ZwiastunWorms W.M.D
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,7/10

4. Gang Beasts

Gang Beasts
Gang Beasts

W Gang Beasts sterujemy galaretowatymi postaciami z nieco przesadnie odwzorowaną fizyką ruchu, walcząc ze sobą nawzajem lub współpracując przeciwko gangom z Beef City. Pojedynki można toczyć na kilku zróżnicowanych planszach, jednak broni palnej czy białej tu nie uświadczymy, bo cały system walki opiera się na walce wręcz oraz wykorzystywaniu otoczenia. Z uwagi na fakt, że ciała „Żelków bywają bezwładne, gra często doprowadza do zabawnych sytuacji. W Gang Beasts na jednym komputerze lub konsoli może bawić się nawet czterech graczy, więc w zupełności wystarczy, aby zorganizować imprezowy turniej na ringu, w centrum handlowym czy innej lokacji dostępnej w grze.

Zwiastun Gang Beasts
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,2/10

5. Golf With Your Friends

Golf With Your Friends
Golf With Your Friends

Golf With Your Friends to już ostatnia propozycja na niniejszej liście najlepszych gier imprezowych z Xbox Game Pass. Jak sama nazwa wskazuje, motywem przewodnim tej produkcji jest gra w minigolfa ze znajomymi — na jednej konsoli lub komputerze może rywalizować ze sobą nawet do dwunastu graczy jednocześnie. Podobnie jak w Worms W.M.D, do zabawy na Xboxie wystarczy tylko jeden kontroler. Rozgrywka jest tu niezwykle prosta i polega na wbijaniu piłeczki do dołków na zróżnicowanych mapach. W żadnym wypadku nie jest to jednak symulator (mimo że zaimplementowano tu dość zaawansowany system fizyki), czego doskonale dowodzi obecność na mapach specjalnych pól, które zapewniają piłce spore przyspieszenie. Im więcej uczestników imprezy, tym ciekawsza zabawa w Golf With Your Friends — rywalizacja jest tu naprawdę miodna.

Zwiastun Golf With Your Friends
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 6,7/10

Gry imprezowe w Xbox Game Pass. Podsumowanie

To by było na tyle w naszym zestawieniu najlepszych gier towarzyskich z Xbox Game Pass. W subskrypcji Microsoftu nie ma zbyt wielu produkcji, które będą idealne na imprezę przed telewizorem czy monitorem, ale mimo wszystko udało nam się wyselekcjonować kilka wartych uwagi tytułów.

Przeczytaj też: Najlepsze gry wyścigowe w Xbox Game Pass

Jak zawsze mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z uwzględnionych przez nas gier imprezowych wpadły wam w oko. A jeżeli uważacie, że na liście powinny się znaleźć jeszcze jakieś produkcje, to śmiało zasugerujcie nam je w komentarzach poniżej!

Niezależnie od daty publikacji niniejszego artykułu, zapewniamy, że wszystkie powyższe gry są wciąż dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. Stale trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy zmiany w ofercie usługi Microsoftu, więc gdy jakaś pozycja uwzględniona w naszym zestawieniu zostaje usunięta z subskrypcji, natychmiast aktualizujemy wpis.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z