1. sezon Battlefield 2042 w czerwcu. Tak tylko przypominamy, że gra wyszła pół roku temu

Battlefield 2042

Powiedzieć, że premiera Battlefield 2042 nie poszła tak, jak powinna, to jak nie powiedzieć nic. Mimo że od debiutu najnowszej strzelanki DICE minęło już ponad pół roku, to 1. sezon w trybie wieloosobowym wystartuje dopiero w czerwcu. Oj, nie takiego wsparcia gracze oczekiwali.

Kiedy 1. sezon Battlefield 2042? DICE zdradza termin

Battlefield 2042
Battlefield 2042

W kwietniu Battlefield 2042 dostał dużą aktualizację 4.0, która poprawiła wiele błędów, choć obecny stan techniczny gry wciąż jest daleki od ideału. Dzisiaj DICE potwierdziło, że pierwszy sezon rozgrywek wieloosobowych w najnowszym BF-ie wystartuje na początku czerwca. Dokładnej daty nie podano.

Przeczytaj też: Wyciekł pierwszy gameplay z Call of Duty Modern Warfare 2

1. sezon ma wprowadzić m.in. nowego specjalistę, tzw. Battle Pass (płatny pakiet zapewniający jakieś dodatki, najpewniej skórki) oraz nowości w trybie Portal. Nie da się ukryć, że zapowiadanie pierwszego sezonu dopiero po ponad pół roku od premiery nie napawa optymizmem. Popularność Battlefield 2042 już teraz leży i kwiczy — według danych ze Steama, obecnie na serwerach bawi się tylko nieco ponad 1200 osób. Czy DICE uda się reanimować trupa? Pożyjemy, zobaczymy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.