A Plague Tale: Requiem — przegląd ocen. Bardzo dobry debiut!

A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem zaliczyło dzisiaj swoją premierę. Dostępna na pecetach i konsolach gra zdobyła uznanie recenzentów, choć nie wszyscy są jednogłośnie zachwyceni. Sprawdzamy, jakie oceny zostały przyznane nowej grze od Asobo Studio.

Oceny A Plague Tale: Requiem

Premierowy zwiastun A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem to jedna z najgłośniejszych premier tego miesiąca, a zapewne i całego 2022 roku. Gra od dawna budziła ogromne emocje pośród graczy — powodem jest m.in. jej premierowa dostępność w usłudze Xbox Game Pass, dzięki czemu posiadacze abonamentu już dzisiaj mogą produkcję pobrać i odpalić. Wraz z rynkowym debiutem tytuł zaczął otrzymywać różne noty od redakcji na całym świecie. Jak wygląda sytuacja w serwisie Metacritic?

W momencie tworzenia tego tekstu najwyższą średnią ocen mogła pochwalić się wersja gry przygotowana z myślą o konsoli Xbox Series X, gdzie wynosiła 85 punktów. Najwyższą ocenę grze wystawił serwis TheXboxHub — równa setka została uargumentowana np. przebiciem poprzedniczki we wszystkich aspektach, w tym także pod względem graficznym czy mechanicznym. Zdaniem autora recenzji, każda minuta gry jest czymś wyjątkowym. Niemal równie dobrze o A Plague Tale: Requiem wypowiedział się serwis Generación Xbox (ocena 98) czy IGN Italia (92 punkty).

W równie pozytywnym tonie o grze wypowiadają się recenzenci wersji na PlayStation 5. Wraz ze świetną średnią ocen na poziomie 84 punktów, gra chwalona jest za genialną narrację i regularne wprowadzanie nowych elementów do rozgrywki. Recenzentom ponownie nie umknął aspekt graficzny — chociaż gra nie zachwyca klatkażem, to i tak potrafi prezentować się zjawiskowo. Najsłabiej jest oceniana wersja pecetowa gry, ponieważ obecnie może pochwalić się średnią wynoszącą „zaledwie” 81 punktów. W przypadku tej platformy gra otrzymała 15 ocen pozytywnych i 7 mieszanych.

Tak prezentują się przykładowe oceny A Plague Tale: Requiem:

 • The Enemy – 10/10
 • TheXboxHub – 10/10
 • Generación Xbox – 9,8/10
 • IGN Italia – 9,2/10
 • GameSkinny – 9/10
 • Game Rant – 9/10
 • GAMES.CH – 8,8/10
 • Checkpoint Gaming – 8,5/10
 • PC Gamer – 8,5/10
 • NME – 8/10
 • SpazioGames – 7,8/10
 • GameSpot – 7/10

Zobacz też: Najlepsze gry na PS2

Produkcja jest jednym słowem bardzo dobra, choć nie idealna. Warto dać jej szansę, głównie ze względu na klimat, oprawę audiowizualną i rozgrywkę. Sytuacja jest jeszcze lepsza dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass, ponieważ ci gracze mogą A Plague Tale: Requiem przetestować w ramach swojej usługi.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.