Abandoned nie ma nic wspólnego z Kojimą. Twórca zarzeka się, że „nie zrobiłby czegoś takiego ponownie”

Abandoned

Po długim czasie Hideo Kojima dementuje plotki dotyczące jego powiązań z produkcją Abandoned. Okazuje się, że twórca serii Metal Gear Solid i nadchodzącego Overdose nie ma nic wspólnego z niezależnym horrorem. Określa wręcz całą sytuację jako irytującą i zachęca odpowiedzialne za tytuł Blue Box Game Studios do szybszego wydania gry.

Hideo Kojima o Abandoned: „w żaden sposób nie jestem zaangażowany w produkcję tej gry”

Trailer Abandoned

Abandoned to niezależny horror Blue Box Game Studios, który zdobył rok temu spory rozgłos dzięki kontrowersjom. Studio miało podejmować niecodzienne decyzje i wykorzystywać w materiałach marketingowych przerobione grafiki z Silent Hilla. Ze względu na te wydarzenia wiele osób zaczęło przypisywać grę Hideo Kojimie, który już wcześniej stworzył fikcyjne studio, by nadać rozgłosu premierze Metal Gear Solid 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sławny japoński wizjoner wstrzymywał się od komentowania całej sytuacji, co jeszcze bardziej podsycało zwolenników tej teorii. Sytuacja zmieniła się wczoraj. Kojima podczas swojego podcastu oficjalnie potwierdził, że jego studio nie ma nic wspólnego z Abandoned. Stwierdził wręcz, że cała sytuacja jest dla niego irytująca, gdyż od niemal 2 lat jest codziennie nękany kilkunastoma wiadomościami w tej sprawie.

Zobacz też: Najlepsze stare gry na PC i konsole

Dodaje też, że o ile stworzenie fikcyjnego Moby Dick dla promocji MGS5 było ciekawym ruchem, tak nie powtórzyłby go. Zachęca też Blue Box Games Studios do szybszego wydania swojego horroru, by cała sytuacja w końcu się skończyła. Niestety, biorąc pod uwagę plotki z czerwca, premiera Abandoned to pieśń odległej przyszłości.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.