Niektóre gry Activision Blizzard będą ekskluzywne dla Xboxa i PC. Do Game Passa trafi masa nowości

Xbox Game Pass Activision Blizzard

Mimo że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft nie zostało jeszcze sfinalizowane, to Amerykanie już potwierdzili, że gdy transakcja dojdzie do skutku, to niektóre gry staną się ekskluzywne dla Xboxów oraz komputerów PC. Ponadto firma zdradziła co nieco na temat swojej filozofii wrzucania tytułow tego wydawcy do biblioteki Xbox Game Pass. Subskrybenci mają na co czekać!

Niektóre gry Activision Blizzard ekskluzywne na Xbox i PC, masa nowości w Game Passie

Xbox przejmuje Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Matt Booty, szef dywizji Xbox Game Studios, podczas konferencji dla mediów wypowiedział się na temat ekskluzywności gier Activision Blizzard dla Xboxa oraz PC.

Jeżeli wejdziemy w posiadanie gry z dużą społecznością międzyplatformową, ostatnią rzeczą, jaką chcemy zrobić, to cokolwiek odbierać. Czujemy, że naszym zadaniem jest bycie opiekunami, pasterzami, którzy będą dalej budować i pielęgnować tę społeczność, a nie starać się podzielić ją na kawałki i odebrać część z niej.

– Matt Booty

Innymi słowy, duże serie takie jak m.in. Call of Duty czy Diablo z pewnością pozostaną międzyplatformowe. To jednak nie oznacza, że wszystkie gry Activision Blizzard po przejęciu tego wydawcy będą dostępne także na PlayStation czy Nintendo Switch. Wręcz przeciwnie — Tina Summerford potwierdziła wprost, że niektóre tytuły staną się ekskluzywne dla Xboxa i PC. Kobieta nie sprecyzowała jednak, o jakie produkcje chodzi, ale możemy podejrzewać, że miała na myśli potencjalnie nowe marki.

Jeżeli natomiast chodzi o gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass, to Sarah Bond poinformowała, że Microsoft chce dodać do swojego abonamentu w zasadzie wszystkie gry z portfolio tego wydawcy.

Chcemy dodać do Xbox Game Pass tak dużo tytułów od Activision Blizzard, jak tylko to możliwe, gdy już do nas dołączą.

– Sarah Bond

Przeczytaj też: Dema w Xbox Game Pass i granie w chmurze w gry spoza biblioteki

Nie da się ukryć, że Microsoft podchodzi do graczy bardzo uczciwie — zarówno tych z obozu „zielonych”, jak i konkurencyjnych platform. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy przejęcie Activision Blizzard zostanie sfinalizowane, ale Amerykanie zakładają, że przed końcem 2023 roku podatkowego.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z