Dema w Xbox Game Pass i granie w chmurze w gry spoza subskrypcji. Microsoft ogłasza nowości

Xbox Game Pass

Microsoft udostępnił dzisiaj bardzo ekscytującą porcję informacji. Dopiero co pisaliśmy o Xbox Cloud Gaming na telewizorach Samsunga, ale teraz omówimy kolejną bardzo istotną kwestię. Otóż Amerykanie poinformowali, że w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate będziemy mogli uruchamiać w chmurze także gry spoza biblioteki Xbox Game Pass. Ponadto w abonamencie pojawią się dema gier, na wzór nowego PS Plusa.

Gry w chmurze spoza Xbox Game Pass i dema gier w ramach Projektu Moorcroft

Xbox Cloud Gaming
Xbox Cloud Gaming

Microsoft ogłosił, że do końca roku subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate będą mogli dodatkowo uruchamiać w chmurze wybrane gry, które nie są dostępne w ramach Game Passa. Mowa tu zatem o tytułach, które posiadamy na własność.

Ponadto firma zapowiedziała Projekt Moorcroft. W ramach tego programu użytkownicy Xbox Game Pass otrzymają możliwość pobierania dem gier indie od deweloperów z całego świata. Pomysł Microsoftu zacznie być wdrażany w 2023 roku, a twórcy, którzy zdecydują się przystąpić do Projektu Moorcroft, będą wynagradzani, a ponadto otrzymają możliwość budowania społeczności wokół jeszcze niewydanych gier. Deweloperzy dostaną też wgląd w statystyki, aby móc mierzyć zainteresowanie wokół wersji demonstracyjnych swoich produkcji.

Przeczytaj też: Diablo 3: Eternal Collection i inne gry za darmo przez weekend

Nie wiadomo, czy w przyszłości w ramach Projektu Moorcroft ogramy też dema gier AAA, ale jest to mocno prawdopodobne. W końcu nie ma powodu, dla którego Microsoft miałby się ograniczać tylko do produkcji niezależnych.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z