Giełda reaguje na wczorajszą decyzję CMA! Activision Blizzard traci na wartości, ale Microsoft zyskuje

Activision Blizzard Microsoft

Bez wątpienia jedną z najważniejszych informacji ostatnich dni jest decyzja CMA, które zablokowało przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Szybko po ogłoszeniu tej decyzji obie firmy wystosowały oświadczenia, w których podkreślone zostało, że nie zamierzają odpuszczać i chcą walczyć o ten zakup przed brytyjskim Sądem Apelacyjnym. Naturalnie wczorajsze wydarzenia znalazły swoje odbicie na giełdzie, gdzie zauważyć można bardzo dziwną sytuację, zwłaszcza w kontekście producenta Xboxów.

Akcje Activision Blizzard straciły na wartości ponad 10%

Akcje Activision Blizzard
Wartość akcji Activision Blizzard

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, że wczorajsza decyzja CMA odbiła się negatywnie na wartości akcji Activision Blizzard, które straciły na wartości aż o 11,45%. Jeszcze 25 kwietnia cena za jeden udział wynosiła 86,78 dolarów, dzisiaj za jedną akcję trzeba zapłacić już tylko 76,81 dolarów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku Microsoftu, który utrzymując stabilny kurs przez cały dzień, ostatecznie zakończył go ze wzrostem o 7,24% względem otwarcia. Zapewne nie bez znaczenia będzie tutaj wczorajsza publikacja raportu finansowego, wedle którego gigant z Redmond w ostatnim kwartale zarobił na swoich usługach związanych z Xboxem ponad 1 miliard dolarów.

Akcje Microsoft
Wartość akcji Microsoft

Trzeba też pamiętać, że Microsoft jest korporacją, która nie opiera swojej działalności wyłącznie na branży growej, a więc ewentualne niepowodzenia w tym segmencie znacznie mniej boleśnie odbijają się na akcjach firmy niż w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się wyłącznie działalnością związaną z grami.

Przeczytaj też: Mody do FS 19

Mimo wszystko sytuacja jest niezwykle ciekawa, a to głównie ze względu na umowę pomiędzy Microsoftem, a Activision Blizzard, wedle której producent Xboxów dokonując zakupu, zobligował się zapłacić 95 dolarów za jedną akcję.

Należy jednak mieć na uwadze, że wartość akcji to coś, co zwykło niezwykle szybko się zmieniać. Zapewne akcji wydawcy serii Call of Duty odbiją się od tej wartości po jednej głośnej zapowiedzi lub po udanej premierze jednej ze swoich gier, a najbliższym tego rodzaju wydarzeniem zdaje się dopiero premiera Diablo 4.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.