Activision Blizzard zarobił więcej na grach PC niż na konsole. To pierwszy raz w historii firmy

Activision Blizzard

Nie da się ukryć, że komputery osobiste nie tracą na popularności na rzecz konsol, co potwierdzają ostatnie dane statystyczne. Tymczasem Activision Blizzard udostępnił raport finansowy, z którego jasno wynika, że w pierwszym kwartale 2023 roku komputery osobiste wygenerowały większe zyski niż konsole. Sytuacja ta miała miejsce po raz pierwszy w historii.

Activision Blizzard po raz pierwszy zyskał więcej z komputerów osobistych niż konsol

Zapowiedź beta testów najnowszej gry Activision Blizzard — Diablo 4

W ostatnim czasie możemy zaobserwować, że wydawcy chętniej patrzą w kierunku użytkowników PC, na co może wskazywać premiera m.in. The Last of Us Part 1, mimo że nie do końca była ona udana. Teraz jednak Activision Blizzard udostępnił raport finansowy, który jasno pokazuje — działy komputerów osobistych wygenerowały większe zyski niż działy konsol o blisko 30 milionów dolarów.

Jak wynika z raportu — pomiędzy 1 stycznia, a 31 marca 2023 roku — Activision Blizzard zarobił z działań dotyczących komputerów osobistych 666 milionów dolarów. Warto zauważyć, że w stosunku do analogicznego okresu w 2022 jest to wzrost o 74%. Konsole z kolei wygenerowały zysk na poziomie 639 milionów dolarów.

Wydawca zaznacza, że duża w tym zasługa produkcjom jak Call of Duty, Overwatch 2, World of Warcraft, czy Diablo Immortal. Jako ciekawostkę warto dodać, że choć ogólnie więcej osób cieszy się produkcjami Activision Blizzard na komputerach osobistych, to w przypadku Call of Duty ponad połowa graczy to użytkownicy konsol.

Zobacz też: Najlepsze platformówki

Na koniec przypomnijmy, że premiera najnowszej gry od Activision Blizzard — Diablo 4 – odbędzie się 6 czerwca 2023 roku. Produkcja zmierza natomiast na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xboxy Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.